Ewa Chodakowska rusza z nową misją. "Otyłe dziecko, to prawdopodobnie otyły dorosły"

Ewa Chodakowska podpisała współpracę z Instytutem Matki i Dziecka. Trenerka podniosła z kanap kobiety, teraz to samo chce zrobić z dziećmi.

16 czerwca Ewa Chodakowska nawiązała współpracę z Instytutem Matki i Dziecka. Podpisała specjalny dokument i przy wsparciu specjalistów rusza z nową misją. Szykuje się kolejna rewolucja? Oby!

Zobacz wideo

Ewa Chodakowska rusza z nową misją. "Otyłe dziecko, to prawdopodobnie otyły dorosły"

Ewa Chodakowska od dekady namawia do zdrowego trybu życia. Podniosła z kanap miliony Polek, z czego jest niezwykle dumna. Nie osiada na laurach i rusza na ratunek młodym obywatelom.

Najbardziej przełomowym momentem w moim życiu był na pewno powrót z Grecji do Polski, bo wróciłam z misją przeprowadzenia rewolucji zdrowego stylu życia i ta rewolucja ma miejsce. Maczam w niej ciągle palce, jestem z niej szalenie dumna. Kobiety zaczęły korzystać ze swojego potencjału, uwierzyły w siebie, zmieniły swoje życie i teraz kolejny krok, chcą wspierać swoje dzieci w tych zmianach. Zatem kolejna misja na kolejnych dziesięć lat - rozruszanie młodego pokolenia - mówi Ewa w rozmowie z naszym reporterem.

Ewa zdaje sobie sprawę, że otyłość wśród dzieci związana jest wieloma czynnikami. Zła dieta, brak aktywności fizycznej to nie wszystko.

Najwyższy czas, by to zrobić, ponieważ w Polsce wariuje epidemia otyłości wśród najmłodszych, jest to widoczne w każdych rankingach. Ten temat powinien dotyczyć wszystkich, bo otyłe dziecko, to prawdopodobnie otyły dorosły. Nie ma żartów.

Chodakowska zapowiedziała także, że będzie chciała rozpocząć współpracę z ministrem nauki, ponieważ chce zrewolucjonizować zajęcia wychowania fizycznego. Czy się uda? Będziemy śledzić jej poczynania i trzymamy za nie mocno kciuki.

Więcej o: