"Milionerzy". Co przypomina krupy? Uczestniczka grała o tysiąc złotych. Musiała zaufać publiczności

"Milionerzy". Co przypomina krupy? Pytanie o to zjawisko meteorologiczne padło we wtorkowym odcinku programu. Czy uczestniczka znała poprawną odpowiedź?

Co najbardziej przypomina zjawisko meteorologiczne krupy? Na takie pytanie w programie "Milionerzy" w drodze po milion złotych odpowiadała Katarzyna Pietrek z Zielonej Góry. Jaka jest poprawna odpowiedź? Sprawdzamy. 

Zobacz wideo Rafał Brzozowski: Nie widzę powodu, żeby chować w głowę w piasek, że pracuję jako prezenter w TVP

Książę Harry / Sarah Ann MacklinMogła zostać księżną zamiast Meghan. Książę Harry spotykał się z modelką

"Milionerzy". Co przypomina krupy? Uczestniczka musiała zaufać publiczności

We wtorkowym odcinku programu "Milionerzy" o główną wygraną walczyła zielonogórzanka Katarzyna Pietrek. Uczestniczka jest z wykształcenia finansistką i prowadzi własną firmę obrotu nieruchomościami.

Pierwsze problemy na drodze po milion pojawiły się już przy pytaniu o tysiąc złotych. Pytanie brzmiało: Krupy to zjawisko meteorologiczne, które najbardziej przypomina:

  • A: grad
  • B: mżawkę
  • C: mgłę
  • D: rosę

Katarzyna Pietras nie znała odpowiedzi na to pytanie.

Pierwsze słyszę to określenie "krupy". Skojarzyło mi się z gradem, ale nie mam zielonego pojęcia. Będę musiała, niestety, skorzystać z koła ratunkowego, czego się obawiałam przy pierwszych pytaniach. Jak odpadnę, to nie wiem, czy mąż mnie do domu wpuści - żartowała.

Ostatecznie zdecydowała się wykorzystać pierwsze koło ratunkowe - pytanie do publiczności. Większość głosujących oddała głos na odpowiedź A - 81 proc., osiem proc. wskazało C, sześć proc. odpowiedź D., a pięć proc. odpowiedź B.

Myślę, że państwa jest tak dużo, że ten procent jest obiektywny - stwierdziła uczestniczka.

Joanna MoroJoanna Moro morsuje nago. Fani: Nie wyobrażam sobie takich zdjęć mojej mamy

"Milionerzy". Co przypomina krupy? Poprawna odpowiedź

Katarzyna Pietras zaznaczyła odpowiedź D - grad, dzięki czemu wygrała gwarantowany tysiąc złotych. Według Słownika Języka Polskiego krupy to opad atmosferyczny złożony z ziaren śniegu otoczonych cienką warstwą lodu.

Więcej o: