"Milionerzy". Czy kobieta na słynnym obrazie "Pocałunek" Gustava Klimta była naga? Uczestniczka grała o 20 tysięcy złotych

"Milionerzy". Pytanie o kobietę na słynnym obrazie "Pocałunek" Gustava Klimta sprawiło sporo problemów uczestniczce, która stanęła przed możliwością wygrania 20 tys. zł.

Kobieta na obrazie "Pocałunek" Gustava Klimta nie klęczy, nie jest bosa, nie obejmuje mężczyzny czy nie jest naga? Z takim pytaniem w programie "Milionerzy" zmierzyła się Hanna Ołbińska. Czy znała poprawną odpowiedź?

Zobacz wideo Tego nie da się 'odzobaczyć', czyli wpadki telewizyjne, które zapamiętamy na długo

Ewa Farna pisze o feminizmie i prawach kobiet - jakie ma do tego podejście?Ewa Farna poruszyła temat praw kobiet. Jej post wywołał dyskusję na Instagramie

"Milionerzy". Padło pytanie o kobietę na słynnym obrazie "Pocałunek" Gustava Klimta

We wtorkowym odcinku programu "Milionerzy" o milion grała Hanna Ołbińska w Warszawy. Uczestniczka programu studiuje amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz ekonomię na SGH.

Pytanie za 20 tysięcy złotych w programie brzmiało: Na słynnym obrazie Gustava Klimta "Pocałunek" kobieta: 

  • A: nie klęczy
  • B: nie jest bosa
  • C: nie obejmuje mężczyzny
  • D: nie jest naga

Hanna Ołbińska kojarzyła obraz, jednak obawiała się zaryzykować. 

Znam ten obraz, ale szczegółów nie pamiętam. Jest tam kobieta, która obejmuje mężczyznę, dlatego odrzucam odpowiedź C, ale - czy klęczy i czy jest naga? - zastanawiała się uczestniczka.

Ostatecznie zdecydowała się skorzystać z koła ratunkowego, którym jest telefon do przyjaciela. Klaudia, z którą połączono się ze studia "Milionerów", nie znała jednak poprawnej odpowiedzi. Hanna postanowiła wykorzystać ostatnie możliwe koło ratunkowe – pół na pół. Wówczas w grze zostały dwie odpowiedzi - C: "nie obejmuje mężczyzny" oraz D: "nie jest naga". Uczestniczka zaznaczyła ostatnią odpowiedź.

Krzysztof JackowskiKrzysztof Jackowski o Euro 2020. Wskazuje miasto, w którym coś się wydarzy

"Milionerzy". Poprawna odpowiedź na pytanie o "Pocałunek" Gustava Klimta 

Jaka jest poprawna odpowiedź? Otóż na obrazie austriackiego malarza Gustava Klimta "Pocałunek" widać bosą, klęczącą kobietę, która obejmuje mężczyznę i ma bogatą zdobioną suknię. To oznacza, że Hanna Ołbińska zaznaczyła poprawną odpowiedź i wygrała 20 tysięcy złotych.  

Więcej o: