Strzelec pierwszej bramki na Euro 2020 dla Polski, Karol Linetty, ma piękną partnerkę. Poznali się w... windzie

Wydawało się, że Karol Linetty w ogóle nie dostanie powołania na Euro 2020. Tymczasem to właśnie on zdobył pierwszą bramkę dla Polski. Kibicowała mu ukochana Wioletta Kanafa, która wspiera go od lat. Co wiemy o tej parze?

Karol Linetty nie dostawał ostatnio zbyt wielu szans na grę w pierwszym składzie kadry. Wielu kibiców spodziewało się, że nie otrzyma powołania na Euro 2020. Paulo Sousa dał mu jednak tę możliwość i jak widać - całkiem słusznie.

Zobacz wideo Co za akcja Karola Linettego! "Prawdziwy żołnierz w zespole Torino" [ELEVEN SPORTS]

Robert LewandowskiEuro 2020. Robert Lewandowski skomentował mecz ze Słowacją

Euro 2020. Karol Linetty - co o nim wiemy?

Karol Linetty strzelił pierwszą bramkę dla Polaków na Euro 2020. Wcześniej miał niewiele szans na udowodnienie, że zasłużył, by znaleźć się w składzie kadry. Zazwyczaj musiał godzić się z rolą rezerwowego. Jako pomocnik pojechał z drużyną prowadzoną przez Adama Nawałkę na Euro 2016 i potem na mistrzostwa świata w 2018 roku, jednak nie rozegrał na nich ani minuty. Do kadry wrócił dopiero kilka miesięcy temu. 

 

Karol Linetty na Euro 2020. Życie prywatne

Karol Linetty od 2014 roku spotyka się z pochodzącą ze Słupc Wiolettą Kanafą. Pięć lat później, w sierpniu, zakochani powitali na świecie córkę Sofię. Reprezentant Polski chętnie dzieli się w sieci zdjęciami z partnerką i dziewczynką.

 

Do pierwszego spotkania Karola i Wioletty doszło w jednej z poznańskich klinik, w której on leczył kontuzję, a ona pracowała w rejestracji. 

Spotkaliśmy się w windzie i zaproponował mi wodę aloesową. Nie chciałam, więc przekazał mi ją przez pielęgniarkę, zostawiając na etykiecie numer telefonu. Spotkaliśmy się kilka dni później i tak to trwa do dzisiaj - wspominała Kanafa w "Przeglądzie Sportowym".
 

Jakub Żulczyk, Andrzej DudaEuro 2020. Jakub Żulczyk komentuje porażkę Polski wpisem... Andrzeja Dudy

Para na co dzień mieszka we Włoszech, bo Linetty gra we tamtejszym klubie Torino. Nie wiadomo jednak, co dalej z jego pozycją, bowiem w ostatnich tygodniach stracił miejsce w podstawowym składzie.

Zobacz też: Euro 2020. Zawiedzeni kibice tworzą memy po meczu Polska-Słowacja. Nie oszczędzali polskiej reprezentacji

Więcej o: