Katarzyna Pakosińska drżała o życie. Podejrzewano, że ma mięśniaka macicy. "Pamiętam te kilka dni przerażenia"

Katarzyna Pakosińska udzieliła bardzo osobistego wywiadu. Opowiedziała o przerażających chwilach z życia.

Katarzyna Pakosińska zaraża uśmiechem od lat, ale doświadczyła przerażających chwil. Wiele lat temu bardzo martwiła się o swoje zdrowie. Pierwotna diagnoza zmroziła krew w jej żyłach.

Zobacz wideo Katarzyna Pakosińska: Straciłam dwa medialne domy: telewizyjną Dwójkę i radiową Trójkę. Można powiedzieć, że stałam się bezdomna

Katarzyna Pakosińska drżała o życie. Podejrzewano, że ma mięśniaka macicy. "Jak poinformować najbliższych..."

Katarzyna Pakosińska przypomniała o sobie niedawno, godząc się z mężem na udział w "Power Couple". Polka i Gruzin okazali się na tyle dobrzy, że wygrali show. Zainteresowanie wokół gwiazdy wzrosło natychmiast, co poskutkowało nowym wywiadem. Śpiewająca aktorka zgodziła się na rozmowę z magazynem "Świat zdrowia", w którym namawiała do częstego badania się. Dlaczego? Sama drżała o swoje życie, kiedy ginekolog zakomunikował jej, że być może ma nowotwór.

Pamiętam te kilka dni przerażenia, jak to teraz wszystko poukładać, jak poinformować najbliższych, szczególnie maleńką córeczkę... Nie poddałam się. Postanowiłam przede wszystkim jeszcze raz sprawdzić diagnozę. Wszystko dobrze się skończyło - wspomina.

Od postawienia błędnej diagnozy minęło sporo czasu, od którego Pakosińska mocno angażuje się w promocję Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości. Aktorka zachęca do monitorowania swojego stanu zdrowia i stale podkreśla, że profilaktyka jest niezwykle ważna.

Już samo to, że kobiety solidaryzują się i mówią otwarcie o profilaktyce zdrowia, jest wielkim sukcesem. (...) Mówienie na głos o chorobie, problemie, dolegliwościach, wcześniej często skrywanych pod płaszczykiem jakiegoś wstydu jest dobrym znakiem na przyszłość i mam nadzieję, że te potworne statystyki zachorowań na raka szyjki macicy będą się pozytywnie zmieniać. Trzymamy się razem, wspieramy, dzielimy wiedzą - apelowała.

Oby słowa Katarzyny Pakosińskiej trafiły do jak największej liczby ludzi, nie tylko kobiet. Warto sobie wziąć jej rady do serca, w końcu życie ma się jedno, a zdrowia nie kupi się za żadne pieniądze.

Więcej o:
Copyright © Agora SA