Keira Knightley w szczerym wywiadzie. "Nie znam nikogo, kto nie był w jakiś sposób molestowany"

Keira Knightley zdobyła się na szokujące wyznanie. Aktorka zdradziła, że każda kobieta, którą zna, była molestowana seksualnie. Ona sama również była ofiarą nadużyć.

Keira Knightley, znana z ról w takich filmach jak "Piraci z Karaibów" czy "Duma i uprzedzenie" w rozmowie z "Haper's Bazaar" poruszyła temat molestowania seksualnego. Odniosła się do morderstwa Sarah Everard, która zaginęła 3 marca, wracając wieczorem od swojego chłopaka. Okazało się, że została porwana, zgwałcona i zamordowana przez funkcjonariusza policji. Po tej tragedii kobiety zaczęły mówić o środkach ostrożności, jakie stosują, gdy samotnie wracają wieczorami do domu. Aktorka zdała sobie sprawę, że sama też je stosuje.

Keira Knightley już nigdy nie rozbierze się do filmuKeira Knightley już nie rozbierze się do filmu. "Ciało, które wydało na świat dzieci"

Zobacz wideo

Keira Knightley o molestowaniu seksualnym

Keira Knightley w wywiadzie dla "Harper's Bazaar" odniosła się do sytuacji z marca, kiedy pod Londynem zamordowano Sarah Everard. Aktorka przyznała, że uświadomiła sobie wtedy, że problem jest większy niż myślała. Powiedziała, że wszystkie kobiety, które zna były ofiarami molestowania.

Dosłownie nie znam nikogo, kto nie był, w jakiś sposób molestowany.

Tragedia Sarah Everard skłoniła inne kobiety do zabrania głosu. Z ich słów wynika, że bardzo często boją się o swoje bezpieczeństwo. Keira zdała sobie sprawę, że zachowuje się tak samo, jak one.

To było wtedy, gdy kobiety zaczęły wymieniać wszystkie środki ostrożności, jakie podejmują, gdy wracają do domu, aby upewnić się, że są bezpieczne i pomyślałem, że robię każdą z nich i nawet o tym nie myślę.

Keira KnightleyKeira Knightley na premierze miesiąc po urodzeniu dziecka. W wywiadzie szczerze o macierzyństwie: To trzeci raz, odkąd mam uczesane włosy

Aktorka powiedziała również, że docenia baronową Jenny Jones, brytyjską polityczkę i członkinię Partii Zielonych Anglii i Walii. Jones zaproponowała godzinę policyjną dla mężczyzn.

Mężczyźni byli oburzeni i myślisz - ale dla kobiet obowiązuje godzina policyjna i zawsze była.

Jeszcze w styczniu Keira zaznaczyła, że nie będzie już występować w scenach seksu, które zostaną wyreżyserowane przez mężczyzn. Jako powód podała "męski punkt widzenia".

Więcej o: