Dziennikarze spytali księcia Karola o narodziny córki księcia Harry'ego i Meghan Markle. Odpowiedział wymijająco

Książę Karol po raz pierwszy publicznie wypowiedział się na temat córki Meghan Markle i księcia Harry'ego.

Książę Harry i Meghan Markle 4 czerwca powitali na świecie drugie dziecko. Dziewczynka otrzymała wyjątkowe imiona - Lilibet „Lili" Diana Mountbatten-Windsor. Wówczas rodzina królewska wydała oficjalnie oświadczenie z gratulacjami, a teraz księżą Karol wspomniał o wnuczce podczas przemówienia. 

Zobacz wideo Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey wstrząśnie rodziną królewską? Sekretny ślub, płeć drugiego dziecka i oskarżenia o rasizm

Meghan Markle, książę HarryReakcje na temat imienia córki Meghan i Harry'ego

Księżą Karol skomentował narodziny córki księcia Harry'ego i Meghan Markle

Lilibet Diana, córka Meghan Markle i księcia Harry'ego, została wspomniana podczas przemowy księcia Karola. Syn królowej pojawił się we wtorek w fabryce BMW w Oksfordzie, gdzie rozmawiał o rozwoju nowych technologii. Zapytany o wnuczkę, przyznał, że jest bardzo szczęśliwy. Chce, by jak najlepiej jej się żyło.

Rozwój technologii, takich jak pojazdy elektryczne, ma kluczowe znaczenie dla naszej planety i przyszłych pokoleń, czego jestem aż za bardzo świadomy dzisiaj, ponieważ niedawno zostałem dziadkiem po raz piąty - mówił.

Nawiązał jednocześnie do tematu wystąpienia, czyli znaczenia pojazdów elektrycznych w kontekście świadomości przyszłych pokoleń.

Zobacz też: Meghan Markle i książę Harry nazwali córkę Lilibet. O tym imieniu mówili już dwa lata temu

Takie szczęśliwe wieści naprawdę przypominają o konieczności ciągłych innowacji w tej dziedzinie, z uwagi na dziedzictwo, które przekazujemy naszym wnukom - dodał książę Karol.

Meghan Markle pojawiła się w zwiastunie serii dokumentalnej z udziałem księcia Harry'egoKsiążę Harry i Meghan Markle biorą urlop rodzicielski po narodzinach córki

Póki co nie ma jednak mowy o spotkaniu z wnuczką. Meghan i Harry na stałe mieszkają w Kalifornii, dlatego dziadek z pewnością będzie musiał poczekać na osobiste poznanie Lilibet Diany.

Więcej o: