Eurowizja 2021. Muzycy z Maneskin oskarżeni o plagiat. Holenderski utwór brzmi podobnie

Eurowizja 2021. Grupie Maneskin zarzuca się plagiat utworu "You want it, you've got it" holenderskiego zespołu The Vendettas. Trzeba przyznać, że fragmenty utworów brzmią łudząco podobnie.

Po wygranej na Eurowizji 2021 zespół Maneskin musi mierzyć się także z ciemnymi stronami popularności. Najpierw padły zarzuty o zażywanie narkotyków przez głównego wokalistę, a teraz zła sława skupia się na wygranym utworze zespołu. Grupie zarzuca się bowiem plagiat utworu "You want it, you’ve got it" holenderskiego zespołu The Vendettas. Po wysłuchaniu obu piosenek trudno nie oprzeć się wrażeniu, że coś faktycznie jest na rzeczy. 

Zobacz wideo Eurowizja 2021. Maffashion staje w obronie Rafała Brzozowskiego

Marcin i Kara z 'Hotelu Paradise'Kara i Marcin z "Hotelu Paradise 3" oficjalnie razem! Niektórzy nieco zaskoczeni

Eurowizja 2021. Muzycy z Maneskin oskarżeni o plagiat. Holenderski utwór brzmi podobnie

Piosenka "You want it, you’ve got it" holenderskiego zespołu The Vendettas pochodzi z 1994 roku. Jak powiedział członek grupy, Joris Lissens:

Teraz pytanie, czy to faktycznie jest plagiat. Ci młodzi ludzie nie byli jeszcze na świecie, jak ją nagrywaliśmy. Jednak tak jak powiedział Maneskin: Rock and roll nigdy nie umiera.

Słuchając kompozycji zespołu The Vendettas, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że pierwszych kilka dźwięków jest niemal takich samych, jak te z początku eurowizyjnej piosenki "Zitti E Buoni". Czy można jednak mówić o plagiacie? Choć główny motyw jest podobny, to piosenki jednak w całości dość istotnie się różnią. Sprawdźcie sami:

 

Przypominamy, że po występie na Eurowizji media zaczęły się rozpisywać na temat rzekomo podejrzanych ruchów piosenkarza, kiedy ten oczekiwał na wyniki. Spora część widzów podejrzewała, że muzyk na oczach setek tysięcy widzów zażywał kokainę. Badanie krwi wykazało jednak, że nic takiego nie miało miejsca.

Jessica Alba z córką HonorJessica Alba pokazała zdjęcie 13-letniej córki. Internauci uważają, że wygląda na starszą niż jest

ZOBACZ TEŻ: Damiano David z zespołu Maneskin przyłapany przez paparazzi. Wybrał się z narzeczoną do kina. Zaszalał z koszulką