Córka Meghan Markle i księcia Harry'ego nie zostanie księżniczką? Może liczyć na królewski tytuł pod jednym warunkiem

Meghan Markle i książę Harry kilka dni temu powitali na świecie córkę, Lilibet Dianę. Dziewczynka, podobnie jak jej starszy brat Archie, jak na tę chwilę nie otrzyma tytułu królewskiego, w przeciwieństwie do dzieci księżnej Kate i księcia Williama.

Meghan Markle i książę Harry 6 czerwca wydali oświadczenie, w którym potwierdzili, że zostali rodzicami córki - Lilibet "Lili" Diany Mountbatten-Windsor. Dziewczynce nie nadano żadnego oficjalnego tytułu, podobnie jak jej starszemu bratu. Czy wiąże to się z zaprzestaniem pełnienia obowiązków przez Meghan i Harry'ego jako wyższych członków rodziny królewskiej? 

Zobacz wideo Dziś to uznani władcy, ale kiedyś byli royal babies

Książę Harry i Meghan MarkleMeghan i Harry nazwali córkę Lilibet. O tym imieniu mówili już dwa lata temu

Dlaczego córka Meghan i Harry'ego nie otrzyma tytułu królewskiego? 

Syn Meghan i Harry'ego - Archie jest siódmy w kolejce do brytyjskiego tronu, a tuż za nim jest jego siostra Lili. Spekulowano, że otrzyma tytuł hrabiego Dumbarton, jednak nie został mu on nadany, więc pozostał po prostu paniczem Archiem. Sytuacja wygląda tak samo w przypadku jego siostry - Lilibet Diany, dziewczynka jest dzieckiem księcia Harry'ego, ale nie została utytułowana. 

Zgodnie z tradycją królewskie tytuły otrzymują jedynie dzieci i wnukowie panującego monarchy. Książę Harry i książę William posiadają tytuły od urodzenia, gdyż są wnukami królowej Elżbiety

Dzieci księżnej Kate i księcia Williama mogą pochwalić się królewskimi tytułami. Książę George nie jest wnukiem królowej, ale jest pierworodnym synem przyszłego następcy tronu, przez co automatycznie należy mu się królewski tytuł. Królowa w wyjątkowej procedurze postanowiła nadać tytuły pozostałej dwójce jego rodzeństwa, księżniczce Charlotte i księciu Louisowi. 

Dzieci Meghan i Harry'ego mają szansę, by otrzymać królewskie tytuły dopiero w momencie, gdy tron obejmie ich dziadek, czyli książę Karol

Katarzyna CichopekKatarzyna Cichopek pokazała zdjęcie z rodziną. Adam zaraz przerośnie mamę

Mówi się jednak, że Meghan i Harry mogą chcieć odciąć się od tradycji i nie zdecydować się na nadanie tytułów ich dzieciom. 

Więcej o: