Imię córki Meghan i Harry'ego wywołuje emocje wśród fanów rodziny królewskiej. Nie wszystkim się to podoba

Meghan Markle i książę Harry po raz drugi zostali rodzicami. O narodzinach córki para poinformowała w specjalnym oświadczeniu. Wybór imienia wzbudza emocje wśród fanów rodziny królewskiej. Nie wszyscy uważają, że jest to hołd dla królowej Elżbiety II i księżnej Diany.

Książę Harry i Meghan Markle 4 czerwca powitali na świecie drugie dziecko. Córeczka przyszła na świat w Kalifornii. Dziewczynka otrzymała wyjątkowe imiona - Lilibet „Lili" Diana Mountbatten-Windsor. Pierwsze po swojej prababce, królowej Elżbiecie II, której przydomek rodzinny to Lilibet. Drugie, Diana, na cześć jej zmarłej babci, Lady Di, księżnej Walii. 

Meghan Markle pojawiła się w zwiastunie serii dokumentalnej z udziałem księcia Harry'egoKsiążę Harry i Meghan Markle biorą urlop rodzicielski po narodzinach córki

Zobacz wideo

Reakcje internautów na wybór imienia córki Meghan i Harry'ego

Mówi się, że Meghan i Harry zdecydowali się właśnie na wybór takich imion, aby oddać hołd dwóm ważnym dla księcia kobietom. Jednak nie wszyscy się z tym zgadzają. Internauci nie kryli swojego niezadowolenia. Social media zalała fala nieprzychylnych komentarzy.

Obserwatorzy uznali, że wybór imienia dla córki jest niespójny z poprzednimi działaniami Meghan i Harry'ego. Najpierw zrezygnowali z pełnienia królewskich obowiązków, odizolowali się od rodziny królewskiej przeprowadzając się do Stanów Zjednoczonych, a oliwy do ognia dolali udzielając wywiadu Oprah Winfrey, w którym zdradzili kulisy życia w pałacu. Internauci zarzucili parze wyrachowanie, a ich zachowanie nazwali niemoralnym.

Więc po tym wszystkim co zrobili Jej Wysokości, używają jej imienia. Nie mają moralnego kompasu.
Co za wyrachowanie.

Królowa Elżbieta II, książę Harry, Meghan MarkleKsiążę Harry i Meghan zaproszeni na jubileusz królowej. To okazja do pojednania

Komentujący nie omieszkali także nawiązać bezpośrednio do tego, co Meghan i Harry powiedzieli w wywiadzie u Oprah. Kiedy oskarżyli rodzinę królewską o rasizm i nazwali ją "instytucją".

Harry i Meghan nazwali swoją córkę po rasistowskiej #RoyalFamily, zwłaszcza królowej, która pozwoliła na szerzenie się rasizmy w "instytucji", była złą matką, matriarchą firmy powodującej ból i cierpienie jej rodziny

Jak myślicie, imię córki Meghan i Harry'ego to hołd dla królowej Elżbiety II i Lady Di czy szczyt wyrachowania?

Więcej o: