Meghan Markle i książę Harry nazwali córkę Lilibet. O tym imieniu mówili już dwa lata temu

Nim na świat przyszła córka księcia Harry'ego i Meghan Markle obstawiano, że para nada dziecku imię któregoś z członków rodziny królewskiej lub proponowane jeszcze przed narodzinami Archiego. To właśnie wśród nich padło imię "Lily", co przeoczyli bukmacherzy.

4 czerwca przyszła na świat córka księcia Harry'ego i Meghan Markle. Dziewczynka dostała imiona - Lilibet Diana, które mają oddać hołd babce i prababce dziecka.

Meghan Markle i książę HarryMeghan Markle urodziła drugie dziecko! Wybrali wyjątkowe imiona dla córki

Imię "Lily" pojawiło się już dwa lata temu

Jeszcze przed narodzinami dziecka Meghan Markle i księcia Harry'ego obstawiano, jakie imię będzie nosić ich córka. Wspominano wówczas, jakie imiona para brała pod uwagę przed narodzinami Archiego.

Kiedy Meghan i Harry spodziewali się narodzin swojego pierwszego dziecka w 2019 roku, odwiedzili południową Australię. Była to oficjalna wizyta, podczas której Harry i Meghan jako książęca para Sussex reprezentować królową Elżbietę II. Spotkali się między innymi z uczniami jednej ze szkół. Dzieci, wiedząc, że książęca para spodziewa się dziecka, zaproponowały parze, jakie imię mogą nadać swojemu oczekiwanemu następcy lub następczyni książęcego tytułu. Wśród sugestii padło m.in. imię "Lily". Książę Harry był najwyraźniej zainteresowany tym imieniem i prosił o jego przeliterowanie.

Wówczas też jedna z dziewczynek zaproponowała imię Amy. Meghan imię przypadło do gustu i przyznała, że je rozważy.

Zapytałam ją, czy gdyby urodziła córkę, to dałaby jej na imię Amy, a ona odpowiedziała: To naprawdę ładne imię, podoba mi się. Musimy o tym pomyśleć - wspomina dziewczynka.

Nie sprawdziły się też zakłady bukmacherów, którzy stawiali, że Meghan Markle i książę Harry dadzą córce na imię Philippa, po zmarłym niedawno księciu Filipie. W oświadczeniu, jakie wydano z okazji narodzin dziecka, wyjaśniono, że Lili nosi imię swojej prababki, Jej Królewskiej Mości, której rodzinny pseudonim to Lilibet. Zaś jej drugie imię, Diana, zostało wybrane na cześć jej ukochanej zmarłej babci, Księżnej Wali.

Kate Middleton, książę William i książę HarryWujek księżnej Kate wyjawił, co planowała zrobić z konfliktem Harry'ego i Williama

Czy imię Lilibet was zaskoczyło?

Więcej o: