Para prezydencka jako słodkie maluchy na Dzień Dziecka. Internauci zwrócili uwagę na zabawkę Andrzeja Dudy

Agata Duda i Andrzej Duda z okazji Dnia Dziecka już kilka lat temu pokazywali swoje zdjęcia z dzieciństwa. Przypominamy fotki pary prezydenckiej, kiedy Dudowie byli niezłymi słodziakami.

Kancelaria Prezydenta w 2016 roku na Twitterze opublikowała zdjęcia Agaty Kornhauser oraz Andrzeja Dudy. Na zdjęciach widzimy parę uroczych dzieci - prezydent na ujęciu dumnie prezentuje wieżę z klocków, natomiast jego przyszła małżonka pozuje z pluszowym misiem.

Zobacz wideo Andrzej Duda z wizytą na granicy Gruzji

Andrzej Duda i Agata Duda na zdjęciu z dzieciństwa

Rekwizyty zwróciły uwagę komentujących fotografie. Pod postem wywiązała się osobliwa dyskusja na temat… klocków LEGO. Okazuje się, że według niektórych, fakt posiadania tego rodzaju dobrodziejstwa w dzieciństwie w latach 70. wskazuje na całkiem przyzwoity status materialny rodziny. Przypomnijmy, że LEGO można było wówczas dostać za naprawdę duże pieniądze w sklepach PEWEX, na co wielu nie było zwyczajnie stać.

Pan Prezydent miał już w tamtych czasach klocki LEGO! Pozazdrościć!
A cóż w tym dziwnego, moje też miały... Choć prezydentem nie zostały - czytamy na Twitterze

Dzieciństwo prezydenta przypadło na przełom lat 70. i 80. Wtedy klocki LEGO rzeczywiście były dobrem luksusowym, można więc przypuszczać, że mały Andrzej był rozpieszczany przez swoich rodziców.

Andrzej i Agata Duda są rówieśnikami. Ile mają lat?

Andrzej Duda w maju obchodził 49. urodziny, jego żona, Agata rocznikowo jest jego rówieśniczką, natomiast parę dzieli minimalna różnica wieku. Pierwsza Dama jest starsza od prezydenta o ponad miesiąc. Para prezydencka po wygranych wyborach będzie mieszkała w pałacu do 2025 roku.

Dudowie sami są już rodzicami, ich latorośl, Kinga jest już dorosłą kobietą. Kto wie, może niedługo obdarzy swoich rodziców wnuczętami i sprawi, że para prezydencka będzie mogła świętować również Dzień Babci i Dziadka?