Niebezpieczny trend z TikToka. 13-latka trafiła do szpitala z poważnymi oparzeniami. "Wszystko się paliło, łącznie z moim dzieckiem"

13-letnia dziewczyna z Portland w stanie Oregon spędziła ponad dwa tygodnie w szpitalu z poważnymi oparzeniami trzeciego stopnia. Próbowała odtworzyć viralowe wideo z TikToka.

Destini Crane była hospitalizowana przez ponad dwa tygodnie z powodu poważnych oparzeń prawej ręki i szyi. Jej rodzina w rozmowie z ABC News przekazała, że nastolatka wymagała trzech operacji przeszczepu skóry. Wszystko przez nowy challenge z TikToka, który wykonują obecnie użytkownicy aplikacji.

Zobacz wideo Niebezpieczny trend opanował TikToka. Wzięła w nim udział Klaudia Halejcio

Nastolatka podpaliła się, próbując odtworzyć filmik opublikowany na TikToku

Poparzoną nastolatkę w łazience odnalazła jej matka. Dziewczyna leżała w płonącej łazience, ogień ogarnął całe pomieszczenie oraz ciało 13-latki.

Byłam w salonie i rozmawiałam z synem, kiedy usłyszałam jak córka krzyczy moje imię - powiedziała matka dziewczynki w wywiadzie dla ABC News. - Otworzyłam drzwi do łazienki i wszystko się paliło, łącznie z moim dzieckiem.

Z relacji siostry poparzonej nastolatki wiemy, że przed zajściem dziewczyna zabrała ze sobą do łazienki spirytus, zapalniczkę i świecę. Jej mama z kolei przekazała, że kiedy po tragicznym incydencie znalazła telefon swojej córki, aplikacja TikTok była otwarta i nadal nagrywała wideo. Matka podejrzewa, że Destini próbowała odtworzyć film, w którym ktoś podpalił narysowany łatwopalną cieczą kształt na lustrze.

Destini przebywa na oddziale intensywnej terapii od 14 maja. 13-latka przyjmowała w szpitalu leki przeciwbólowe i nie była w pełni świadoma tego, co się stało.

Wiem, że kiedy się obudzi i w pełni zrozumie co się stało, prawdopodobnie zwariuje - powiedziała Kimberly, matka dziewczyny. - Ale myślę też, że jest wystarczająco silna, żeby przez to przejść.

TikTok zakazał trendu "Skull Breaker Challenge"

Chociaż TikTok jest niezwykle popularną aplikacją wśród nastolatków, w ostatnim czasie portal stał się również źródłem szkodliwych trendów.

W zeszłym roku TikTok zakazał challengu znanego jako „Wyzwanie łamania czaszki". Polegało ono na tym, że dwie osoby podkopują nogi trzeciej, która została poproszona o podskoczenie w odpowiednim momencie. W czasie rosnącej popularności tego trendu, zaobserwowano wzmożone kontuzje i szkodliwe urazy czaszki i kręgosłupa u nastolatków. Pojawiło się wiele publikacji, na temat młodych osób, które uległy poważnym kontuzjom z racji próby odtworzenia viralowego wideo. Po medialnej burzy TikTok zakazał publikowania filmów nawiązujących do tego trendu.

Więcej o: