Paulina Smaszcz uderza w byłego męża. W autobiografii zdradza szczegóły związku z Kurzajewskim. "Czułam się poniżana"

Małżeństwo Pauliny Smaszcz i Macieja Kurzajewskiego rozpadło się po 23 latach. Na początku maja premierę miała autobiografia dziennikarki, w której opowiada o powodach rozstania z mężem. Przyczyniły się do tego między innymi choroba i brak zrozumienia ze strony partnera.

Paulina Smaszcz po rozwodzie z Maciejem Kurzajewskim zabrała się za pisanie książki, której tytuł ("Bądź Kobietą Petardą! Jak zająć się sobą i żyć świadomie") brzmi niczym motywacyjny poradnik, z tą różnicą, że inspirowany jest życiem osobistym dziennikarki i zawiera elementy autobiografii. Smaszcz ujawniła szczegóły rozpadu małżeństwa. Choroba kobiety i śmierć bliskich sprawiły, że Paulina i Maciej oddalili się od siebie. 

Zobacz wideo Szkoda, że Paulina Smaszcz nie tworzy piosenek. Zamiast nich mamy autobiografię!

Paulina Smaszcz o ucieczce od "poniżania i deprecjonowania"

Po ponad dwóch dekadach małżeństwa z Maciejem Kurzajewskim Paulina Smaszcz odczuła ogromną samotność. Problemy w związku obnażyła i dodatkowo spotęgowała choroba dziennikarki. Pewnego dnia kobieta obudziła się "z niedowładem i bólem nogi". Mimo przebytych pięciu operacji dolegliwości nie dały o sobie zapomnieć. 

Przez chorobę, stres, poczucie samotności, brak wsparcia i zrozumienia ze strony partnera po 23 latach rozpadło się moje małżeństwo. Rozpadła się rodzina. Umarł mój tata, umarł mój teść, który jako jedyny wspierał mnie w realizacji moich marzeń o doktoracie. Fałszywi przyjaciele i interesowni znajomi zniknęli - tłumaczy autorka autobiografii "Bądź Kobietą Petardą! Jak zająć się sobą i żyć świadomie".

Paulina Smaszcz, Maciej KurzajewskiPaulina Smaszcz dodała pierwsze zdjęcie z Maciejem Kurzajewskim po rozwodzie

Smaszcz wyznała również, że ucieczka od "dawnego życia" była jedynym i słusznym rozwiązaniem. 

Nie walczyłam o alimenty, bo musiałam jak najszybciej zakończyć życie, którego nie chciałam i w którym czułam się deprecjonowana i poniżana - twierdzi.

Myślicie, że Kurzajewski odniesie się do tych rewelacji? Do tej pory byli małżonkowie utrzymywali ze sobą przyjacielskie stosunki i już po rozwodzie wybrali się razem na wycieczkę, aby zwiedzić Półwysep Helski.

Dorota WellmanTVP zaatakowało Dorotę Wellman. Dziennikarka już podjęła kroki prawne

Więcej o: