Martyna Wojciechowska opowiedziała o chorobie. Lekarze nie dawali jej szans na macierzyństwo. "Pogodziłam się z tą myślą"

Martyna Wojciechowska udzieliła szczerego wywiadu Tomaszowi Sekielskiemu. Dziennikarka opowiedziała nie tylko o problemach kobiet w czasie pandemii, ale także o swoich kłopotach ze zdrowiem z przeszłości. Jak sama przyznaje, lekarze nie dawali jej szans na macierzyństwo. Na szczęście stało się inaczej.

Martyna Wojciechowska bez wątpienia jest jedną z najbardziej lubianych gwiazd polskiego show-biznesu. Dziennikarka podróżnicza spełnia się zawodowo, a także prywatnie. Jest matką trzynastoletniej Marysi, a także szczęśliwą żoną Przemka Kossakowskiego. Niedawno gościła w programie "Sekielski Online", w którym opowiedziała nieco na temat swoich problemów z zajściem w ciążę. Jak się okazuje, na przeszkodzie stała poważna choroba i operacja.

Zobacz wideo Martyna Wojciechowska staje w obronie środowisk LGBT. „Każdy ma prawo być tym, kim chce być”

Martyna Wojciechowska nie mogła zajść w ciążę. Wszystko przez chorobę

W internetowym programie Tomasza Sekielskiego Martyna Wojciechowska opowiedziała o problemach, z którymi kobiety muszą zmagać się w tym trudnym czasie, którym jest pandemia koronawirusa. W rozmowie z kolegą po fachu dziennikarka przywołała również własną historię. Kilkanaście lat temu lekarze powiedzieli jej, że nigdy nie będzie mogła mieć dzieci. Był to dla niej niemały szok.

Oczywiście wiem, skąd się biorą dzieci, ale dostałam diagnozę od lekarzy, że nie mogę być mamą. W związku z tym nauczyłam się żyć z tą myślą, która jest trudna dla kobiety, ale przyzwyczaiłam się do myśli, że macierzyństwo nie będzie mi w życiu dane. Związane to było z poważną chorobą, operacją… Byłam przekonana, że nie będę miała dziecka, więc kiedy zaszłam w ciążę, byłam zaskoczona... - mówiła dziennikarka.

Na szczęście stał się cud. Martyna Wojciechowska zaszła w ciążę i w 2008 roku przywitała na świecie córkę, której dała na imię Marysia. Był to wyjątkowy moment w jej życiu. Sporo myślała nad tym, jak uda jej się pogodzić macierzyństwo ze spełnianiem pasji zawodowych.

Próbowałam poukładać to sobie w głowie, bo moje życie było szalenie rozpędzone: byłam w trakcie realizacji projektu Korona Ziemi, pracowałam w „National Geographic” jako redaktor naczelna i zastanawiałam się, jak to przemodelować i czy można być podróżniczką z dzieckiem. Z każdej strony słyszałam, że to niemożliwe - dodała.

Cały wywiad Tomasza Sekielskiego z Martyną Wojciechowską możecie obejrzeć poniżej.

 

ZOBACZ TEŻ: Martyna Wojciechowska z córką na starym zdjęciu. Mówi o macierzyństwie. "Fascynująca, ale też najtrudniejsza podróż"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.