Walczyła o wygraną w "X Factorze" z Michałem Szpakiem i Gienkiem Loską. Co słychać u Małgorzaty Szczepańskiej-Stankiewicz?

Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz odpadła tuż przed finałem pierwszej edycji polskiej odsłony programu "X Factor". Jak wokalistka dziś sobie radzi?

Pierwsza edycja polskiego "X Factora" była naprawdę imponująca. Na scenie pojawili nie tak utalentowani wokaliści, jak Gienek Loska, który ostatecznie wygrał show, Michał Szpak czy Ada Szulc. Poza podium znalazła się natomiast kobieta o równie niezwykłym głosie - Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz. Uczestniczka odpadła z formatu decyzją Czesława Mozila, który w programie pełnił funkcję jej mentora. Okazuje się jednak, że odejście z programu nie było równoznaczne z tym, że Szczepańska-Stankiewicz porzuciła plany związane z karierą wokalną. 

Rafał Brzozowski i Michał SzpakRafał Brzozowski wygryzł Szpaka z "The Voice of Poland"? Już wiadomo!

Zobacz wideo Artem Furman wygrał "X Factor", a teraz gra na ulicy

Miała szansę wygrać "X Factor". Co słychać u Małgorzaty Szczepańskiej-Stankiewicz?

O Małgorzacie Szczepańskiej-Stankiewicz Polacy usłyszeli po raz pierwszy w 2011 roku. Pojawiając się na scenie w "X Factorze", wykazała się dużą odwagą. Nie miała na swoim koncie żadnej płyty ani nawet własnych piosenek. Jurorów oczarowała jednak głosem. Kiedy występowała w show była nauczycielką w jednej ze szkół w Gdańsku.

Do wzięcia udziału w castingu namówiła mnie moja córka. Ona się nie dostała do programu, a ja tak. I to przez zupełny przypadek - opowiadała w wywiadzie dla TV Południe.

Na swoim koncie miała też występy w zespole estradowym marynarki wojennej Flotylla. Śpiewała też Orkiestrze Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej w Gdyni.

Kariera po "X-Factorze"

Po programie Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz nie zrezygnowała z muzyki. Wprost przeciwnie, w 2014 roku nagrała singiel  "On i Ona". 

 

Niedługo później przypomniała o sobie występując w "Dzień dobry TVN". Zapowiadała wówczas, że wyda całą płytę. Ta niestety nigdy nie ujrzał światła dziennego. W wywiadzie dla "Dziennika Bałtyckiego" Szczepańska-Stankiewicz przyznała za to, że sporo koncertuje, również za granicą. 

Na swoim koncie mam wiele występów na scenie. Takimi ważniejszymi był występ z Chórem Aleksandrowa na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. Byłam też solistką orkiestry reprezentacyjnej Marynarki Wojennej. Koncertowałam w kraju i za granicą. 

Dziś była uczestniczka "X Factora" nadal śpiewa i bierze udział w lokalnych imprezach. Jest obecna w mediach społecznościowych, ale nie jest zbyt aktywną użytkowniczką Facebooka. Kobieta nadal mieszka w Gdańsku i cieszy się z wnuków. Jedna z jej córek poszła śladami matki i również śpiewa. 

Więcej o: