Artur Przygoda nie żyje. Muzyk zespołu Farba miał 56 lat. "Spoczywaj w pokoju Gazielcze"

Nie żyje Artur Przygoda współzałożyciel zespołu Farba. O jego śmierci poinformowali za pomocą mediów społecznościowych przyjaciele muzyka.

Nie żyje Artur Przygoda. Gitarzysta i kompozytor, współzałożyciel zespołu Farba oraz Love zmarł 4 maja 2021 roku. O śmierci muzyka za pomocą mediów społecznościowych poinformowali jego przyjaciele - m.in. Tomasz Konfederak, lider zespołu Ha-Dwa-O!. Przygoda miał 56 lat. Póki co przyczyna śmierci gitarzysty nie jest znana. 

Artur Przygoda nie żyje

Artur Przygoda jest znany z takich hitów, jak: "Chcę tu zostać", "Nie warte nic", "Zagubiony książę", "A jeśli to nie to nieprawda?" czy "Daleko". Występował też z zespołami Canada i Dzieci Monalizy, Ha-Dwa-O!. Razem z żoną stworzył zepsuł Mr.Jones. Informacja o jego śmierci pojawiła się na fanpage'u zespołu Farba oraz na facebookowym koncie Tomasza Konfederaka. 

Dziś bardzo smutny dzień. Odszedł założyciel i pierwszy gitarzysta Farby, Artur Przygoda. Trudno pisać, żal i łzy ściskają gardło. Nie byłoby Farby bez Ciebie Artur. Byłeś od początku i każdy dźwięk gitary na pierwszej i drugiej płycie Farby pochodził z Twojego serca. A było ono wielkie. Energia na scenie, którą dawałeś i pasja, z jaką grałeś, to coś czego nie doświadczyliśmy z żadnym innym gitarzystą. Byłeś prawdziwym rockandrollowcem z krwi i kości - napisała Joanna Kozak w imieniu swoim i zespołu Faraba.

Dalsza część wpisu była równie emocjonalna. 

Artur nie żegnamy się z Tobą, bo Twoja muzyka, twoje dźwięki zostają tu z nami. P.S. Rozkręć tam w górze na maksa wzmacniacze i graj na swojej ukochanej gitarze to, co zawsze Ci w duszy grało!

Muzyka pożegnał też jego przyjaciel, Tomasz Konfederak. 

Z żalem zawiadamiam, że dziś rano odszedł mój wieloletni przyjaciel, muzyk od lat związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym Artur "Gazielec" Przygoda. Artur przewinął się przez wiele formacji, m.in. Canada, Totus Tuus czy Farba, z którym nagrał piosenkę "Chcę tu zostać". Spoczywaj w pokoju Gazielcze! - czytamy we wpisie. 

Rodzinie Artura Przygody składamy najszczersze kondolencje.

 
Więcej o: