Feminista, aspirująca tancerka i przyszła lekarka. Kim są dzieci Billa i Melindy Gatesów? Oto Jennifer, Rory i Phoebe

Bill i Melinda Gates wychowali troje dzieci, które wyszły już spod skrzydeł bogatych rodziców. Jennifer, Rory i Phoebe skupiają się teraz na nauce, ale nie rezygnują ze swoich pasji. O dziwo, żadne z nich nie poszło w ślady ojca.

Nie milką echa informacji o rozwodzie Billa i Melindy Gates. Po 27 latach związku para oficjalnie poinformowała o rozwodzie. Miliarderzy wychowali razem troje dzieci: Jennifer, Rory'ego oraz Phoebe. Sprawdzamy, kim są i czym zajmują się przyszli spadkobiercy fortuny. 

Zobacz wideo Co siedzi "W głowie Billa Gatesa"? Dokument o założycielu Microsoftu od Netflixa

Melinda Gates, Chatham House Prize 2014 (CC BY 2.0)Bill Gates się rozwodzi. Kim jest Melinda Gates? To nie "tylko" żona Billa

Kim są dzieci Billa Gatesa? Oto Jennifer Gates

Jennifer Gates urodziła się 26 kwietnia 1996 r. i jest najstarszą córką miliarderów. Jako dziecko uczęszczała do prywatnego liceum Lakeside High School w Seattle, które ukończył również jej ojciec. Następnie rozpoczęła naukę na Uniwersytecie Stanforda, gdzie studiowała biologię człowieka. Po ukończeniu tego kierunku zrobiła sobie rok przerwy, aby przed podjęciem studiów medycznych poświęcić się pasji jeździeckiej.

Jennifer Gates jeździ konno od szóstego roku życia. To właśnie dla niej Bill Gates kupił nieruchomość w Wellington na Florydzie, czyli popularnym miejscu dla zamożnych jeźdźców.

Oprócz edukacji i jazdy konnej Gates poświęca również czas na podróże. Jennifer jest aktywna na Instagramie, na którym można zobaczyć jej zdjęcia z wycieczek m.in. do Kuwejtu, Hiszpanii i Australii.

Ciekawostką jest, że Bill i Melinda wychowali Jennifer oraz jej młodsze rodzeństwo z dala od nowoczesnych technologii, na których sami zarobili fortunę. W przeciwieństwie do większości nastolatków, Jennifer do ukończenia 14. roku życia nie miała nawet swojego telefonu.

 

Kim jest Rory Gates, jedyny syn Billa Gatesa?

Rory Gates urodził się 23 maja 1999 roku w Seattle i wkrótce skończy 22 lata. Większą część swojego dzieciństwa spędził w Xanadu 2.0, czyli rodzinnej posiadłości Gatesów wartej około 140 milionów dolarów w Medinie w stanie Waszyngton. Dorastając, uczęszczał do prywatnej szkoły Lakeside w Seattle, którą ukończyli również jego starsza siostra oraz ojciec. Jak donoszą amerykańskie media, jedyny syn Billa Gatesa obecnie studiuje prawo na Uniwersytecie w Chicago.

Poza tym Rory jest orędownikiem praw kobiet. W dniu jego 18. urodzin Melinda Gates napisała esej dla tygodnika "Time", w którym nazwała go feministą. 

Rory jest inteligentny, oczytany i dogłębnie poinformowany o wielu interesujących go kwestiach. To wspaniały syn i brat. Odziedziczył po rodzicach obsesyjną miłość do łamigłówek. Ale jedną z rzeczy, które sprawiają, że jestem najbardziej dumna, jest to, że Rory jest feministą. (…) W ciągu 18 lat rozmów, ostrych obserwacji i codziennych działań pokazał, że wierzy, że równość płci jest czymś, co warto bronić - napisała Melinda Gates
 

Kim jest Phoebe Gates?

Najmłodszą córką miliarderów jest Phoebe Gates. Aspirująca tancerka urodziła się 14 września 2002 roku w Bellevue, na przedmieściach Seattle. 

Phoebe kształciła się w Professional Children's School w Nowym Jorku. Studiowała także w Amerykańskiej Szkole Baletowej oraz w prestiżowej Juilliard School (absolwenci szkoły to m.in. Robin Williams, Adam Driver i Patti LuPone).

Beyonce i Blue IvyBeyonce i Jay-Z na rodzinnym zdjęciu! Blue Ivy sięga mamie już do barku

Phoebe jest fanką superprodukcji HBO "Gra o tron", a jej ulubioną parą ze szklanego ekranu jest Emilia Clarke oraz Kit Harrington. Poza tym podobnie jak Bill Gates, który czyta minimum 50 książek rocznie, jest zafascynowana literaturą.

 
Więcej o: