Bill Gates się rozwodzi. Kim jest Melinda Gates? To nie "tylko" jego żona. Jej życiorys może inspirować wszystkie kobiety

Bill Gates i jego żona Melinda poinformowali, że biorą rozwód. Kim jest Melinda Gates, która przez 27 lat dotrzymywała kroku jednemu z najbogatszych ludzi na świecie?

Bill Gates, założyciel firmy informatycznej Microsoft, filantrop i jeden z najbogatszych ludzi na świecie, bierze rozwód. O decyzji poinformował w oświadczeniu wydanym z Melindą Gates, która przez 27 lat małżeństwa dotrzymywała mu kroku. Melinda to jednak nie "tylko" żona miliardera, a kobieta o fascynującym życiorysie, partnerka biznesowa i jedna z najpotężniejszych filantropek na świecie.

Zobacz wideo Tak Bill Gates wyobrażał sobie przyszłość w 1999 roku. Skąd on to wiedział? [TOPtech]

Król Wilhelm-AleksanderKról Holandii jest pilotem samolotów pasażerskich. Swoją pracę ukrywał przez wiele lat!

Bill Gates się rozwodzi. Kim jest Melinda Gates?

Bill i Melinda Gates wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że mimo ciężkiej pracy nad związkiem podjęli decyzję o rozwodzie. Para była ze sobą 27 lat i wychowała troje dzieci. Wspólnie stworzyli również działającą na całym świecie fundację filantropijną, w której oboje pozostaną aktywni.

Warto wiedzieć, że Melinda nie była "tylko" żoną miliardera, a jej fascynujący życiorys może inspirować kobiety na całym świecie. Melinda urodziła się w 1964 roku w Teksasie. Jej ojciec był inżynierem lotnictwa i kosmonautyki, a matka opiekowała się domem. Kiedy miała 14 lat, ojciec kupił jej komputer Apple II, który był jednym z pierwszych sprzedawanych komputerów. Jako nastolatka nauczyła się programowania i przekonała rodziców, aby umieścili sprzęt w jej sypialni. Tak zaczęła się miłość do nowoczesnych technologii i informatyki, którą Melinda Gates rozwijała następnie na uniwersytecie Duke.

Kariera Melindy Gates

Pracę w Microsofcie zaczęła w 1987 roku, stając się najmłodszym rekrutem i jedyną kobietą w grupie przyjętych wówczas dziesięciu pracowników z dyplomami biznesowymi. Przyszła jako menedżer ds. marketingu i opracowała produkty multimedialne: Microsoft Cinemania, Publisher, Word i Expedia.com. Później awansowała na stanowisko dyrektora generalnego ds. produktów informacyjnych i piastowała to stanowisko do 1996 roku. 

Billa Gatesa poznała cztery miesiące po rozpoczęciu pracy w Microsofcie. Para spotkała się na targach PC Expo w Nowym Jorku. Po jakimś czasie Bill i Melinda zaczęli się spotykać, a pobrali się siedem lat później w Lanai na Hawajach. 

Melinda Gates odeszła z firmy w 1996 roku, aby skupić się na wychowywaniu dzieci oraz działalności charytatywnej. Razem mają troje dzieci, w tym dwie córki Jennifer Katharine i Phoebe Adele. Ich jedynym synem jest Rory John.

Maciej Orłoś, Beata KozidrakCzym zajmują się dzieci gwiazd, które stronią od błysku fleszy?

Życie po odejściu z Microsoftu

Po odejściu z Microsoftu Melinda Gates przez siedem lat zasiadała w radzie powierniczej uniwersytetu Duke, a w 1997 r. rozpoczęła działalność filantropijną. Początkowo założona przez słynne małżeństwo fundacja zajmowała się dostarczaniem komputerów bibliotekom publicznym w całym kraju, aby ostatecznie przekształcić się w potężną organizację charytatywną o nazwie Bill & Melinda Gates Foundation, która realizuje projekty mające na celu poprawę globalnego ubóstwa, nierówności i zdrowia na świecie.

 

Melinda przewodziła też rozmaitym inicjatywom wspierającym prawa kobiet. Prowadziła londyński szczyt poświęcony planowaniu rodziny w 2012 r., którego celem było zapewnienie ponad 120 milionom kobiet dostępu do środków antykoncepcyjnych. Założyła również firmę inwestycyjną o nazwie Pivotal Ventures, aby przeciwdziałać nierównościom płac i wspierać amerykańskie bizneswoman.

W 2005 roku prestiżowy tygodnik "Time" wyróżnił ją tytułem Człowieka Roku za działalność społeczną i charytatywną. 

Więcej o: