Książę William jak Karol Strasburger. Zażartował "sucharem" z brata na swoim weselu. "Uznał to za przezabawne"

Książę William w swojej przemowie weselnej zażartował z księcia Harry'ego. O wrażeniach z tego dnia opowiedziała harfistka, która grała na przyjęciu księcia Williama i księżnej Kate i nieco przypadkiem została bohaterką żartu.

W czwartek, 29 kwietnia książę William i księżna Kate obchodzili dziesiątą rocznicę ślubu. Z tej okazji wiele osób związanych z rodziną królewską dzieliło się wspomnieniami z tego uroczystego dnia. Znamy szczegóły dotyczące tortu weselnego, mowy księcia Harry'ego po ceremonii, teraz zaś dowiadujemy się nieco o samym przyjęciu weselnym książęcej pary. Co się działo za kulisami, gdzie rodzina królewska świętowała w gronie najbliższych, z dala od dziennikarzy? Artystka zaproszona, by uświetnić wieczór grą na harfie, zdradziła, że książę William był zabawny i wyluzowany. Pozwolił sobie nawet na żart w stronę brata podczas swojej przemowy na weselu.

Agnieszka Sienkiewicz, Monika MrozowskaAgnieszka Sienkiewicz nie pokazuje twarzy dzieci. Koleżanka nie uszanowała jej decyzji

Zobacz wideo Księżna Kate i książę William grali w golfa, a potem zadomowili się na farmie

Książę William żartuje z księcia Harry'ego na swoim weselu

Harfistka Claire Jones wspomina, że granie u rodziny królewskiej było dla niej nie lada przeżyciem. Książę William wspomniał o niej w swojej przemowie, gdy dziękował artystom, którzy wystąpili na przyjęciu.

Wspomniał mnie w uroczy sposób - wspomina muzyczka w rozmowie z People.

William rzucił niewinnym żartem w stronę brata - jak się zaraz przekonacie, przyszły król - podobnie jak Karol Strasburger - pała miłością do żartów w typie "suchara":

Pierwszą rzeczą, jaką do mnie powiedział, było: "Słyszałaś, co powiedziałem w mojej przemowie?" Odpowiedziałam, że tak, ale poprosiłam, by mi powtórzył, ponieważ nie słyszałam wszystkiego. Powiedział: "Dzięki Bogu, że Claire pojawiła się, by grać na harfie, bo w przeciwnym razie musielibyśmy poprosić o to mojego brata". Uważał, że to było przezabawne - wspomina Claire Jones.

Muzyczka powiedziała także, że książę William był dla niej przychylny i ciepły.

Życzyłam im wszystkiego dobrego i powiedziałam, że mam nadzieję, że będą mieli szczęśliwe i radosne życie razem.

Harfistka miała także okazję wymienić kilka zdań z księżną Kate. Obie panie na przyjęciu miały na sobie sukienki od Alexandra McQueen'a. Panna młoda nie szczędziła miłych słów.

Książę Harry nie pozostaje dłużny bratu

Bracia dziesięć lat temu byli jeszcze w bardzo dobrej komitywie. Żart Williama, wymierzony w Harry'ego, był tylko jednym z wielu zabawnych momentów tego wyjątkowego dnia. Okazuje się, że książę Harry odpowiedzialny był za dekorowanie samochodu, którym młoda para jechała po ceremonii zaślubin. Młody książę stanął na wysokości zadania - były szarfy, kolorowe kokardy, baloniki i piękny, błyszczący Aston Martin z otwieranym dachem... A na froncie samochodu wielki, czerwony znaczek "nauki jazdy" - prezent od Harry'ego:

Księżna Kate i książę William na przejażdżce ulicami Londynu w dniu ślubuKsiężna Kate i książę William na przejażdżce ulicami Londynu w dniu ślubu Fot. EASTNEWS

Meghan Markle, książę Harry, książę William, księżna KateMeghan i Harry złożyli życzenia Williamowi i Kate z okazji 10. rocznicy ślubu

Który z braci ma skłonność do lepszych żartów?

Więcej o: