Ile zarabia Ekipa Friza? Po jednym miesiącu stać ich na... kawalerkę na Manhattanie

Friz pochwalił się w mediach społecznościowych sumą pieniędzy, jaką Ekipa zarobiła w marcu - jeszcze przed trafieniem lodów do sprzedaży. Kwota zwala z nóg - można za nią kupić szlachecki dwór lub kawalerkę na Manhattanie. A to przecież nie jest ostatnie słowo Ekipy.

Ekipa Friza bije obecnie rekordy popularności w internecie. Lody Ekipy powstałe przy współpracy z firmą Koral są rozchwytywane w całej Polsce, a lider grupy coraz częściej króluje w nagłówkach tabloidów. Od marca spółka weszła na giełdę i staje się jednym z największych marketingowych hitów ostatnich lat.

Zobacz wideo #Hot16Challenge2. Ekipa Friza pozamiatała!

'Dance Dance Dance'. Produkcja ocenzuruje występ Roksany Węgiel"Dance Dance Dance". TVP cenzuruje tęczowy makijaż Roksany Węgiel

Ile zarabia Ekipa Friza? To krocie nawet bez lodów

Friz pochwalił się w ostatnio na Twitterze, ile zarobiła jedna ze spółek Ekipy. Lider grupy podał kwotę za marzec, kiedy lody grupy nie były jeszcze w sprzedaży. Przekroczyła ona... 1,1 miliona złotych:

Co jakiś czas będę też tu informował o rzeczach typowo giełdowych, i jako prezes EKIPA Management sp. z o.o. (jedna ze spółek Ekipa Holding S.A.) pochwalę się jej wynikiem! W samym marcu przekroczyła ona 1,1 milionów złotych zysku netto, bez wpływów z płyty czy lodów.

Przypomnijmy, że kiedy lody o smaku cytrynowym i truskawkowym z logiem Ekipy pojawiły się w sklepach, wyprzedały się na pniu - do tego stopnia, że w sieci zaczął się handel... papierkami po nich. Jak przyznał dla Wirtualnych Mediów Piotr Gąsiorowski - dyrektor marketingu firmy:

Lody Ekipy sprzedają się co najmniej 300 proc. lepiej niż jakiekolwiek wcześniejsze nowości produktowe w przeszło 40-letniej historii tej firmy.

Grzegorz MarkowskiGrzegorz Markowski odwołał koncerty przez stan zdrowia. Menedżerka komentuje

Pojawienie się na rynku sprzedaży lodów Ekipy związane jest ogromną marketingową machiną w postaci reklam w telewizji (również w programie "Dance, Dance, Dance") i przestrzeni publicznej (billboardy, ciężarówki). Ekipa planuje również podbić polski rynek muzyczny. Już w czerwcu ma ukazać się jej płyta "3 SEZON", która ma spore szanse, aby co najmniej powtórzyć sukces lodów Ekipy. Oczekiwania są duże - budżet na promocje projektu ma wynosić nawet... 1,5 miliona złotych. 

Więcej o: