Agustin Egurrola komentuje swój transfer do TVP. "To była trudna decyzja". Wspomniał o też udziale w "You Can Dance"

Agustin Egurrola udzielił pierwszego wywiadu od czasu, kiedy na ramówce TVP chwalił się pracą w "Dance Dance Dance". Tym razem został zapytany o angaż przy "You Can Dance", którego produkcję planuje wznowić Telewizja Publiczna.

Agustin Egurrola zdecydował się kilka miesięcy temu zakończyć współpracę z TVN-em i zostać twarzą TVP. Tancerz przyjął posadę jurora w "Dance Dance Dance", a ze strony kolegów z programów, w których brał udział wcześniej, spadła na niego lawina krytyki. Najbardziej oburzona była Kinga Rusin, której nie ucieszą z pewnością ostatnie słowa Agustina. Celebryta udzielił wywiadu magazynowi "Party" i wyjaśnił, dlaczego zdecydował się zmienić pracodawcę.

Zobacz wideo Ida Nowakowska starła się z Agustinem Egurrolą

Agustin Egurrola komentuje swój transfer do TVP. "To była trudna decyzja". Wspomniał o "You Can Dance"

Wybitny tancerz i choreograf zdradził, że decyzja o przejściu do konkurencji nie była łatwa. Bronił się jednak, mówiąc, że od lat współpracuje przy programach TVP.

To była trudna decyzja, mimo że z TVP współpracuję już od kilkunastu lat, a w "Dance Dance Dance" jestem głównym choreografem od pierwszej edycji. Zawsze chcę być tam, gdzie dzieje się coś ciekawego związanego z tańcem. Teraz zasiadam również w jury i myślę, że moje oceny wniosły trochę emocji.

Agustin zabrał ponownie głos w sprawie krytyki, jaka spadła na niego po emisji kilku odcinków "Dance Dance Dance". Internauci są na niego wściekli, że jest zbyt surowy, a od celebrytów wymaga, by tańczyli jak profesjonaliści.

Jestem jurorem od wielu lat i zawsze oceniałem uczestników w zgodzie z samym sobą. Różnica między "Dance Dance Dance", a innymi programami, w którym brałem udział, polega na tym, że tutaj przyznajemy punkty i to one budzą emocje. Styl moich wypowiedzi się nie zmienił. Po to zatrudnia się profesjonalnego jurora, by wskazał, co trzeba poprawić. Pamiętajmy, że ja nie oceniam osoby, tylko taniec, i wobec wszystkich uczestników stosuje te same kryteria. Rozumiem, że po tygodniu morderczej pracy człowiek chciałby usłyszeć dobre słowo. Jednak oprócz tego, że daję merytoryczne wskazówki, zawsze podkreślam mocne strony uczestników. Roxie jest świetną wokalistką, ale widzę, że ma również potencjał taneczny i chciałbym, aby go odkryła.

Czy Egurrola zasiądzie ponownie w jury "You Can Dance", które planuje emitować Telewizja Polska?

Na razie nic takiego nie mogę potwierdzić. Prawdą jest natomiast, że kocham "You Can Dance" i darzę ten program ogromnym sentymentem. To show dla wszystkich młodych ludzi, którzy mają marzenia i są zdeterminowani, by je spełniać, dlatego z wielką radością powitam go na antenie. Gdybym dostał propozycję zostania w nim jurorem, byłoby to dla mnie ogromne wyróżnienie - dodaje.

Ostatnio obok niego w jury tanecznego show dla amatorów zasiadała także Ida Nowakowska. Myślicie, że produkcja programu zdubluje skład jurorski z "Dance Dance Dance"? Oby nie.

Nina Tyrka, Agustin Eggurola i ich córka CarmenEgurrola i Tyrka byli jedną z najpopularniejszych par. Co słychać u tancerki?

Więcej o: