Oscary 2021. Na gali nikt nie nosił maseczek. Wyjaśniamy, dlaczego

Podczas tegorocznego wręczenia Oscarów wiele osób pojawiło się bez maseczek ochronnych. Pracownik Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej wyjaśnił, dlaczego tak się stało.

Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń w branży filmowej. W nocy z 25 na 26 kwietnia odbyła się 93. ceremonia wręczenia Oscarów. Tegoroczna gala była zorganizowana inaczej niż w poprzednich latach. Oczywiście to z powodu pandemii koronawirusa. By zadbać o bezpieczeństwo wszystkich zaproszonych, zmieniono kilka kwestii. Co ciekawe, na twarzach wielu gości nie było widać maseczek ochronnych. Dlaczego?

Oscary 2021 - Daniel Kaluuya i jego matkaOscary 2021. Rodzina oniemiała, gdy Kaluuya wygłaszał mowę. "Co on pier***i"

Zobacz wideo Zmiany w Oscarach. Nominacje tym razem otrzymało aż 70 kobiet

Oscary 2021. Goście pojawili się bez maseczek

Zgodnie z zapowiedziami tegoroczne wręczenie Oscarów wyglądało inaczej niż dotychczas. Przede wszystkim zostało zmienione miejsce wydarzenia - w tym roku goście odebrali nagrody na Union Station w Los Angeles, a w Dolby Theatre odbyła się część artystyczna. Została także ograniczona liczba osób. Zaskakujące jednak jest to, że tylko nieliczni pojawili się w maseczkach, ale i tak nie byli w nich przez cały czas trwania gali. Dlaczego?

Jeden z pracowników Akademii wyjaśnił podczas spotkania na Zoomie, że tegoroczne wręczenie Oscarów było traktowane nie jako gala, a jako produkcja telewizyjna/filmowa. W związku z tym, osoby pojawiające się przed kamerami nie musiały mieć masek. I choć nakaz noszenia maseczek nie obowiązywał przed kamerami, to w czasie przerw reklamowych goście musieli je założyć. Przypomniała też o tym aktorka, Regina King.

Pewnie zastanawiacie się: Jak oni to robią? Pomyślcie o tym jak o planie filmowym. Filmie o Oscarach z obsadą ponad 200 osób. Ludzie zostali zaszczepieni, poddali się testom, zostali przebadani i zdystansowani. Przestrzegamy wszelkich zasad bezpieczeństwa, które pozwolą nam wrócić do bezpiecznej pracy. Więc, jest jak na planie filmowym, kiedy kręcimy, mamy maski. Kiedy nie kręcimy, zakładamy maski. W porządku? Tak to robimy - powiedziała.

Bezpieczeństwo podczas tegorocznej gali było dla organizatorów niezwykle ważne. W związku z tym, przed rozpoczęciem wydarzenia goście otrzymali specjalne "plany podróży", które informowały, w jakich godzinach mogli wchodzić i wychodzić z budynku. Przed wejściem wszyscy uczestnicy mieli mierzoną temperaturę, a ponadto każdy z nich musiał wykonać co najmniej trzy testy na COVID-19 w dniach bezpośrednio poprzedzających ceremonię.

Oscary 2021 - wyniki 

Oscary 2021. Kto został nagrodzony podczas 93. ceremonii? TUTAJ możecie sprawdzić, kto był nominowany i kto wygrał, w danej kategorii. 

Halle Berry, Zendaya, Reese WitherspoonOscary 2021. Już jest! Pierwszy filmowy czerwony dywan w tym roku a na nim wystrojone gwiazdy