Oscary 2021. Paul Raci w oryginalnym garniturze i z pomalowanymi paznokciami. Polak na czerwonym dywanie dał czadu

Paul Raci ma polskie pochodzenie, co często lubi podkreślać. Aktor zachwycił na czerwonym dywanie dystansem do siebie i ponadczasową stylizacją.

Za nami 93. ceremonia rozdania Oscarów. Tegoroczna gala z pewnością na długo pozostanie w pamięci widzów i twórców światowego kina, a to za sprawą zmian wywołanych przez pandemię koronawirusa. Zmieniono miejsce uroczystości, a także znacznie ograniczono liczbę zaproszonych gości. Mimo wszystko na ściance mogliśmy podziwiać sporo gwiazd. Nie zabrakło również rodzimego akcentu, czyli Paula Raciego - aktora polskiego pochodzenia.

Oscary 2021. Kto zwycięży? Jest faworytOscary 2021. Kto został nagrodzony podczas 93. ceremonii? WYNIKI

Oscary 2021. Polak na zrobił furorę na czerwonym dywanie

Jedną z pierwszych osób, które pojawiły się na czerwonym dywanie, był Paul Raci. 73-letni aktor był nominowany w kategorii aktor drugoplanowy za rolę głuchoniemego terapeuty w filmie "Sound of Metal". Na ściance zaprezentował się w czarnym, prążkowanym garniturze, do którego dobrał dużą biżuteryjną agrafkę zamiast krawata. Co ciekawe, na czarno pomalował sobie również paznokcie. Gołym okiem widać, że świetnie czuł się w takim wydaniu. Żartował z fotoreporterami i chętnie stroił zabawne miny.

Paul RaciPaul Raci Agencja Gazeta

Glenn CloseTego nie było w scenariuszu. Glenn Close swoim twerkiem ożywiła nudną galę

Nie każdy może wiedzieć, że Paul Raci ma polskie korzenie. Jego rodzice są potomkami polskich, powojennych emigrantów, a jego prawdziwe nazwisko to Racibożyński. Aktor wychował się w Chicago, a w jego domu kultywowano polskie tradycje, o czym sam zainteresowany pochwalił się niegdyś w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Mam w stu procentach polskie korzenie i jestem z nich dumny. (...) Z jedzeniem i świętami wiąże się zresztą najwięcej moich polskich wspomnień. Na przykład jak na Wielkanoc szliśmy z koszykami do kościoła święcić pokarmy - mówił w wywiadzie.
Zobacz wideo Zmiany w Oscarach. Nominacje tym razem otrzymało aż 70 kobiet [Popkultura Extra]

ZOBACZ TEŻ: Oscary 2021. Thomas Vinterberg płakał na scenie. W trakcie kręcenia filmu zginęła jego córka