Książę Harry uczcił pamięć księcia Filipa w subtelny sposób. "Czuję się dumny"

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji książę Harry pojawił się w kampanii społecznej jednej z organizacji dbającej o środowisko i wspomniał o księciu Filipie, którego nazwał obrońcą przyrody.

Książę Harry wziął udział w projekcie organizacji non-profit African Parks z okazji Światowego Dnia Ziemi. Był lektorem w wideo na temat istoty dbania o środowisko, a w oświadczeniu dotyczącym nagrania nawiązał do swojego dziadka, księcia Filipa.

królowa z rodziną, Meghan Markle, książę HarryRodzina królewska wciąż nie darzy Meghan Markle i Harry'ego zaufaniem

Książę Harry wspomina księcia Filipa

Książę Harry angażuje się w sprawy dotyczące ochrony środowiska. Tym razem włączył się w kampanie organizacji African Parks, z którą jest związany od 2017 roku. Na potrzeby najnowszej kampanii promocyjnej uzupełnił nagranie swoim głosem. Możecie go usłyszeć tutaj. 

W oświadczeniu dołączonym do filmu książę Harry jedynie potwierdził zaangażowanie w ochronę różnorodności biologicznej na całym świecie. Przy okazji oddał hołd zmarłemu dwa tygodnie temu dziadkowi. Zaznaczył, że książę Filip był zagorzałym obrońcą przyrody i jako jego wnuk cieszy się, że teraz on może przyczyniać się do ochrony środowiska i zamierza to kontynuować "dumny i pełen energii".

W obchodzonym dziś Światowym Dniu Ziemi myślę o pokoleniach obrońców przyrody, w tym o moim zmarłym dziadku i czuję się dumny i pełen energii, by kontynuować udział w tym dziedzictwie. (...) Dołączam do niesamowitego zespołu i społeczności African Parks na całym świecie, by wspólnie angażować się na rzecz naszego środowiska i wspólnego dobrobytu - czytamy w komunikacie.

Książę Harry, królowa ElżbietaHarry odbył dwie prywatne rozmowy z królową. Przełamali lody? "To był rodzinny czas"

Warto zaznaczyć, że organizacja Africa Parks zajmuje się zarządzaniem 19 parkami w 11 różnych krajach. To w sumie aż 15 hektarów, co oznacza, że jest największym obszarem chronionym przez jedną organizację pozarządową.

Zobacz też: Książę Harry wrócił do Meghan Markle przed urodzinami królowej, ale pamiętał o babci. Podarował jej prezent

Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje