Księżna Kate wystąpiła w eleganckich kolczykach. Nie przez przypadek. Miały ukryte znaczenie

Księżna Kate podczas ostatniej oficjalnej wizyty w Korpusie Szkoleń Lotniczych pokazała się w pozornie zwykłych kolczykach. Dopatrzono się w nich ukrytego przekazu, który niekiedy stosują członkowie rodziny królewskiej, kiedy chcą bez słów wyrazić swoje uczucia.

Księżna Kate i książę William udali się do Korpusu Szkoleń Lotniczych w Londynie. Oddali w ten sposób hołdu księciu Filipowi, który przez 63 lata był dowódcą sił powietrznych. W 2015 roku, kiedy senior rodu wycofał się z oficjalnych obowiązków, księżna Kate właśnie od niego otrzymała tytuł honorowego patrona lotnictwa. Podczas wizyty rozmawiała z lotnikami, spróbowała też swoich sił w symulatorze lotów. Media zwróciły jednak uwagę na jeden szczegół. Księżna założyła na tę okazję kolczyki o wyjątkowym znaczeniu. Od razu dopatrzono się w nich subtelnego przekazu.

Meghan MarkleCiężarna Meghan Markle przyłapana przez paparazzi. Na rękach niosła Archiego

Zobacz wideo Księżna Kate poprowadziła wideokonferencję z rodzinami brytyjskich bohaterów wojennych

Księżna Kate i jej kolczyki - jakie mają znaczenie?

Wizyta w obozie kadetów zbiegła się w czasie z 95. urodzinami królowej Elżbiety. Księżna Kate założyła z tej okazji kolczyki, które mają szczególną wartość. Perły oprawione w srebro należą do rodziny królewskiej od wielu lat. Królowa Elżbieta założyła je po raz pierwszy w 1977 roku z okazji świętowania srebrnych godów z księciem Filipem. Księżna Kate wybrała akurat tę biżuterię, aby uczcić urodziny królowej i oddać hołd królewskiej parze.

Księżna Kate, książę William z synem LouisemKsiążę Louis świętuje trzecie urodziny. Rodzice opublikowali nowe zdjęcie syna

Podczas wizyty u lotników księżna była ubrana w czarny trapezowy płaszcz z dwurzędowymi złotymi guzikami. Klasyczną stylizację ozdabiały jedynie te wyjątkowe kolczyki, dzięki czemu - choć przecież drobne - przykuwały uwagę.

To nie pierwszy raz, kiedy rodzina królewska posługuje się elementami ubioru, aby coś przekazać lub zasymbolizować. Praktyka ta jest kontynuowana nie tylko przez księżną Kate. Królewscy biografowie i specjaliści od royalsów najczęściej doszukują się ukrytego znaczenia w biżuterii i dodatkach do stylizacji. Zobacz też: Meghan Markle zasugerowała płeć dziecka?