Meghan Markle wsparła Elżbietę II. Rozmawiała z nią przed pogrzebem księcia Filipa. Królowa mogła też usłyszeć Archiego

Ze względu na zaawansowaną ciążę Meghan Markle nie przyleciała do Londynu na pogrzeb księcia Filipa. Mimo to przed ceremonią rozmawiała z królową Elżbietą.

Meghan Markle nie wzięła udziału w pogrzebie księcia Filipa, który odbył się w minioną sobotę w kaplicy św. Jerzego w Windsorze. Oficjalnym powodem jej nieobecności były zalecenia lekarza, by w zaawansowanej ciąży nie podróżowała samolotem za ocean. Księżna Sussex oglądała ceremonię ze swojej posiadłości w Montecito, ale przed pogrzebem ona i Archie rozmawiali z królową Elżbietą.

Zobacz wideo Rodzina królewska to firma. Co teraz z Harrym i Meghan?

John Travolta po raz pierwszy powiedział w mediach o swojej żałobieJohn Travolta po raz pierwszy mówi w mediach o śmierci żony

Meghan Markle i Archie rozmawiali z królową przed pogrzebem księcia Filipa

Relacje pomiędzy Sussexami a pozostałymi członkami rodziny królewskiej od dawna są chłodne. Oliwy do ognia dolał wywiad, którego Meghan i książę Harry udzielili Oprah Winfrey. Podczas rozmowy padło wiele zarzutów, ale nie pod adresem królowej Elżbiety. Jak podaje magazyn "People", przed pogrzebem księcia Filipa królowa wdowa mogła liczyć na wsparcie Meghan i swojego prawnuka.

Meghan i Archie rozmawiali z królową na początku tego tygodnia. Z Harrym rozmawiali tuż przed pogrzebem - powiedziała osoba blisko związana z Sussexami.

Trudny powrót księcia Harry’ego do Wielkiej Brytanii

Powrót księcia Harry’ego do Wielkiej Brytanii był dla niego trudny z kilku powodów. Przede wszystkim 36-latek żegnał swojego ukochanego dziadka, ale też po raz pierwszy od oficjalnej rezygnacji z funkcji dworskich w maju ubiegłego roku spotkał się z pozostałymi członkami rodziny królewskiej. Na dodatek nie miał przy boku Meghan Markle. Żona ponoć jednak bardzo go wspierała.

Meghan i Harry byli w kontakcie każdego dnia. Wie, że podróż do Anglii była trudna dla Harry'ego. Nie chciał zostawiać Meghan i Archiego samych. Meghan przekonywała go każdego dnia, że wszystko jest w porządku. Nie chciała, żeby się martwił - cytuje swoje źródło "People".

Książę Karol i książę HarryKsiążę Harry nie spotkał się z księciem Karolem przed powrotem do Kalifornii

Kolejna wizyta księcia Harry’ego w Wielkiej Brytanii jest zaplanowana na lipiec. Wówczas wraz księciem Williamem odsłonią pomnik ku czci matki, księżnej Diany.

Więcej o: