Księżna Diana łudząco podobna do swojej babci. Portret Cynthii Spencer sprzed lat wprawił internautów w osłupienie

Brat księżnej Diany zamieścił w sieci portret ich babci, Cynthii Spencer. Internauci zgodnie myśleli, że obraz przedstawia jej wnuczkę.

Charles Spencer, młodszy brat księżnej Diany, zamieścił niedawno na Instagramie portret przedstawiający babcię, Cynthię Spencer. Internauci od razu zauważyli uderzające podobieństwo z księżną Walii.

książę Harry, książę WilliamHarry i William przed pogrzebem złamali obowiązujący zakaz. Pomysłodawcą był William

Zobacz wideo 5 nieznanych faktów z życia księżnej Diany

Cynthia Spencer jak księżna Diana

Portret został namalowany w 1919 roku, kiedy Cynthia Spencer miała 22 lata. W twarzy młodej mężatki internauci dostrzegli Dianę.

Ona wygląda jak Diana!
Diana naprawdę ją przypomina. Ma te wspaniałe oczy Spencerów
Na pierwszy rzut oka myślałam, że to Diana
To niesamowite, jak bardzo Diana przypomina swoją babcię. Piękna dama

- czytamy w komentarzach pod postem Charlesa Spencera.

Babcia jego i księżnej Diany była matką ich ojca, Edwarda Johna Spencera, który był ósmym hrabią z rodu Spencerów. Jak można dowiedzieć się z biografii księżnej Diany, była ona bardzo związana ze swoją babcią. Traktowała ją jak wzór. Co więcej, Diana wierzyła, że babcia wciąż przy niej czuwa.

Uważała, że jej babka opiekuje się nią z zaświatów – napisał królewski biograf Andrew Morton w książce "Diana. Moja historia".
 

królowa Elżbieta IIKrólowa Elżbieta II kończy 95 lat. Monarchini nie będzie świętować urodzin przez żałobę

Kim jest brat księżnej Diany?

Charles Spencer przejął arystokratyczny tytuł po ojcu i obecnie jest dziewiątym hrabią. Kontynuuje tradycje rodzinne, utrzymuje rezydencję i pielęgnuje pamięć o swoim rodzie, pokazując pamiątki w mediach społecznościowych. Królowa Elżbieta II jest jego matką chrzestną.