Meghan Markle nie przyleciała na pogrzeb księcia Filipa. Wysłała wieniec z dedykacją. "Każdy kwiat ma znaczenie"

Meghan Markle ze względu na zaawansowaną ciążę musiała zrezygnować z podróży do Wielkiej Brytanii. W związku z tym żona Harry'ego wysłała piękny wieniec z odręcznie napisaną dedykacją.

Meghan Markle zgodnie z zaleceniami lekarza związanymi z zaawansowaną ciążą pozostała w swojej posiadłości w Kalifornii, gdzie miała oglądać transmisję z pogrzebu księcia Filipa. Księżna Sussex uczciła jednak pamięć księcia Edynburga i wysłała piękny wieniec, który został złożony przy trumnie podczas oficjalnej uroczystości. 

Królowa ElżbietaKrólowa Elżbieta napisała do księcia Filipa list. Złożyła go na trumnie

Meghan Markle wysłała nietypowy wieniec. Każdym kwiatem uczciła pamięć księcia Filipa

Obecny na pogrzebie dziadka książę Harry i jego pozostająca w Stanach Zjednoczonych żona skorzystali z usług zaprzyjaźnionej kwiaciarni, która dbała o dekoracje podczas najważniejszych królewskich wydarzeń - ślubu pary książęcej Sussex czy chrztu Archiego. Małżonkowie powierzyli profesjonalnym florystom misję stworzenia nietypowego wieńca pogrzebowego na cześć księcia Filipa.

Każdy kwiat w wiązance miał szczególne znaczenie - czytamy na łamach portalu Harper's Bazaar.

Akant miękki symbolizował Grecję (miejsce urodzenia męża królowej Elżbiety), ostrokrzew morski - brytyjską piechotę morską, w której służył niegdyś zmarły, a dzwonek - wdzięczność i wieczną miłość. W wieńcu nie zabrakło również rozmarynu, który jest symbolem lojalności, wierności; lawendy, która symbolizuje delikatność oraz róż, które symbolizowały czerwiec - miesiąc, w którym przyszedł na świat książę Filip.

Pogrzeb księcia FilipaPogrzeb księcia Filipa Agencja Wyborcza.pl

Nieobecna bezpośrednio na uroczystości Meghan zadbała, by do kwiatów dołączona została napisana przez nią notatka. 

Z oczywistych względów na najbardziej osobistą formę pożegnania księcia Filipa zdecydowała się królowa Elżbieta. Na trumnie zmarłego męża położyła odręcznie napisany list podpisany "Lilibeth" - zdrobnieniem, którego używają wobec monarchini jej najbliżsi.

Maria Winiarska, Wiktor ZborowskiWiktor Zborowski i Maria Winiarska świętują "bolesną" 45. rocznicę ślubu

Więcej o: