Księżna Kate na pogrzebie księcia Filipa. Królowa Elżbieta podarowała jej specjalny dodatek

Księżna Kate i książę William bez swoich dzieci wyjechali z Pałacu Kensington i udali się na pogrzeb księcia Filipa, który odbył się na zamku Windsor.

Przygotowania do pogrzebu księcia Filipa trwały od samego rana. Na miejscu, w okolicy zamku Windsor gromadzili się poddani, by pożegnać zmarłego męża królowej. Ze względu na pandemię na pogrzebie pojawiło się jedynie 30 osób. Na miejscu zjawili się członkowie rodziny królewskiej m.in. księżna Kate i książę William. Na ceremonię przyjechali sami. Ich dzieci George, Charlotte i Louis zostali w domu. 

Książę William pożegnał księcia Filipa w osobistym wpisieKsiążę William pożegnał księcia Filipa w osobistym wpisie. "Będzie mi go brakowało"

Księżna Kate na pogrzebie księcia Filipa

Jeszcze na kilka dni przed pogrzebem mówiło się o strojach, w jakich pojawią się członkowie rodziny królewskiej. W dniu pogrzebu na miejscu pojawiła się masa dziennikarzy, a cały pogrzeb został zrelacjonowany w mediach. Fotoreporterzy skupili się m.in. na księżnej Kate i na tym, w czym pojawiła się na pożegnaniu księcia Filipa.

Tak jak wszyscy zgromadzeni na miejscu, tak i Kate, ubrała się na czarno. Postawiła na zapinaną na guziki sukienkę z ozdobnym dekoltem marki Roland Mouret oraz szpilki. Żona Williama miała również na głowie czarny fascynator z koronkową woalką. Elementem, który zwracał uwagę w stroju księżnej były jej kolczyki i białe perły z diamentowym zapięciem. To szczególna biżuteria, która została podarowana królowej Elżbiecie II w 1947 roku przez rząd japoński z okazji małżeństwa z Filipem. Kolia projektu Garrarda również jest prezentem od rządu japońskiego. Elżbieta II zakładała ją na reprezentacyjne wystąpienia np. wizytę w Bangladeszu w 1983 roku, czy 70. urodziny Margaret Thatcher w 1995 r.

Co ciekawe, ten naszyjnik miała też na sobie księżna Diana. Założyła go na spotkanie z królową Holandii Beatrix w Pałacu Hampton Court w 1982 roku. Teraz okazjonalnie nosi ją Kate. Perłową kolię miała na sobie np. na kolacji z okazji 70. rocznicy ślubu królowej i księcia Filipa w zamku Windsor w 2017 roku. Czemu Kate wybrała na pogrzeb księcia Filipa właśnie taką biżuterię? To sposób na podkreślenie bliskiej relacji z królową oraz zaznaczenie ciągłości tradycji przywiązania do monochromatycznej biżuterii z pereł i diamentów, w której gustowała Królowa Wiktoria. Perły są też symbolem smutku i znakiem żałoby.