Oscary 2021. Zamiast jednego prowadzącego pojawi się śmietanka Hollywood. Na scenie Brad Pitt, Laura Dern i Halle Berry

Producenci Oscarów postarali się, aby gala rozdania nagród była w tym roku wyjątkowa. Zamiast jednego prowadzącego pojawi się śmietanka gwiazd Hollywood.

Tegoroczna gala rozdania Oscarów zbliża się wielkimi krokami. Choć ze względu na pandemię koronawirusa wiele szczegółów imprezy nadal jest nieznanych, to producenci zaskoczyli fanów kina pewną istotną zmianą. Tym razem zamiast jednego prowadzącego imprezę poprowadzi aż 15 gwiazd Hollywood, m.in. Brad Pitt oraz Halle Berry.

Zobacz wideo Zmiany w Oscarach. Nominacje tym razem otrzymało aż 70 kobiet [Popkultura Extra]

Oscary 2021. Galę uświetni 15 gwiazd Hollywood

Mimo zmian w tegorocznym scenariuszu imprezy, producenci gali postanowili trzymać się jednej ze starych zasad. W obsadzie prezenterów znajdą się osoby, które w poprzednim roku otrzymały Oscary w czterech kategoriach aktorskich. Wśród plejady gwiazd znajdą się zatem: Joaquin Phoenix, Renee Zellweger, Brad Pitt i Laura Dern.

Poza tym imprezę uświetnią takie gwiazdy, jak: Angela Bassett, Halle Berry, Don Cheadle, Bryan Cranston, Harrison Ford, Regina King, Marlee Matlin, Rita Moreno, Reese Witherspoon i Zendaya. Nie zabraknie także Bong Joon Ho, który podczas ubiegłorocznej gali zgarnął cztery statuetki za „Parasite”.

Zgodnie z naszym podejściem do pokazywania nagród jako filmu, zebraliśmy naprawdę znakomitą obsadę gwiazd - powiedzieli producenci gali Jesse Collins, Stacey Sher i Steven Soderbergh. Jest tu tak dużo mocy, że mogą być potrzebne okulary przeciwsłoneczne.

Przypomnijmy, że ceremonia wręczenia Oscarów zgodnie z tradycją powinna się odbyć w lutym. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej podjęła jednak decyzję o przesunięciu gali. Z powodu pandemii koronawirusa 93. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 25 kwietnia 2021 r.

Oscars-PresentersOscars-Presenters Fot. AP

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.