"Duże dzieci". 13 lat temu bliźniacy byli ulubieńcami widzów, ale zniknęli z ekranów. Co dziś u nich słychać?

Paweł i Maciej Królowie, uwielbiani przez widzów bliźniacy z programu "Duże dzieci", są już dorosłymi mężczyznami. Choć mieli potencjał, by sporo namieszać w show-biznesie, postanowili się od niego odciąć. Ostatnio musieli jednak zmierzyć się z zarzutami, że w programie TVP byli faworyzowani.

Bliźniacy Maciej i Paweł Królowie wystąpili w programie "Duże dzieci", gdy mieli zaledwie dziewięć lat. Serca widzów podbili odwagą, szczerością i kreatywnością. Po zakończeniu show zniknęli jednak z ekranu. Co u nich słychać?

Zobacz wideo Cleo popłakała się w "The Voice Kids"

Agnieszka KaczorowskaKaczorowska ogląda z córką zdjęcia. Na niektórych z nich widać twarz Emilki

"Duże dzieci". Co słychać u popularnych bliźniaków z programu?

Program "Duże dzieci" był hitem Telewizji Polskiej. Cegiełkę do sukcesu produkcji dołożyli Paweł i Maciej Królowie, czyli wygadani bliźniacy, którzy podbili serca widzów. Po zakończeniu show obaj postanowili skupić się na nauce i zamknąć rozdział związany z występami na małym ekranie. Po zdanej maturze w Kielcach przyjechali do stolicy, gdzie obaj podjęli studia na kierunku międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczne i społeczne.

Wówczas zainspirował ich Iran, z którym poniekąd związali swoje życie. Paweł prowadzi bloga "Dariusz i Szeherezada", która gdzie opowiada o kulturze i obyczajach tego kraju.

Paweł Król chętnie wypowiada się na tematy polityczne. Jak wynika z jego wpisów na Facebooku, jest zagorzałym przeciwnikiem partii rządzącej. 

(…) To nie znaczy, że pogardzam wszystkimi wyborcami PiS-u. Jest spory tłumek z niedomiarem refleksji i nadmiarem nienawiści do... wszystkiego, co się nawinie, tak naprawdę. Ale jest też (być może także wśród moich znajomych) garstka konserwatystów "z zasadami", którym nieobce jest wyświechtane, ale wdzięczne pojęcie honoru - pisał na Facebooku tuż przed wyborami prezydenckimi w 2020 roku.

Maciej ożenił się z pochodzącą z Teheranu Tiną. W swoich mediach społecznościowych wielokrotnie zachwycał się swoją żoną.

"Duże dzieci". Bliźniacy odpowiadają na zarzuty

Pod koniec marca tego roku na temat bliźniaków wypowiedział się Robert Walkowicz, czyli były kolega Pawła i Macieja z programu "Duże dzieci". Zarzucił im, że byli faworyzowani przez produkcję, a pozostali uczestnicy tłamszeni. Bracia odnieśli się do jego słów w rozmowie z Plejadą:

Nie chcemy tego komentować jakoś obszerniej. To są czyjeś wspomnienia i trudno z nimi polemizować. Minęło tyle lat, nie ma sensu tego rozgrzebywać. Dla nas to była fajna przygoda, mamy dobre wspomnienia, poznaliśmy w trakcie jej trwania przyjaciół – powiedział Maciej Król. I dodał: Wiadomo, że są osoby, które mogły to gorzej przeżyć. Bardzo im współczujemy, ale to jedyne, co możemy powiedzieć w tej sprawie.

Maryla RodowiczRodowicz nie widzi szansy na miłość. "Gdzie bym niby kogoś miała poznać?"

Przypomnijmy, że show "Duże dzieci" było emitowane w latach 2005-2008.