Elżbieta od razu się w nim zakochała i nie chciała nikogo innego. Młody Filip był bardzo przystojny. Spójrzcie na zdjęcia sprzed lat

Książę Filip nie żyje. Zmarł 9 kwietnia 2021 roku. Od ponad 73 lat był w związku małżeńskim z królową Elżbietą II. Był jedną z najbarwniejszych postaci na brytyjskim dworze królewskim. Tak wyglądał w młodości - nic dziwnego, że cieszył się sporym powodzeniem.

Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku. Odszedł nad ranem, w zamku Windsor. Wiadomość o jego śmierci pojawiła się na oficjalnych kanałach rodziny królewskiej. Historia jego związku z królową Elżbietą zaczęła się ponad 70 lat temu. Nigdy nie chciał być tylko mężem królowej, chciał pracować na swoje nazwisko. Niepokorny, cyniczny i kontrowersyjny - taki był. Zobaczcie jego zdjęcia z przeszłości.

Zobacz wideo Meghan i Harry opuścili rodzinę królewską

Książę Filip na zdjęciach z młodości

Książę Filip urodził się 10 czerwca 1921 roku na Korfu w Grecji. Był synem księcia Andrzeja, syna króla Grecji Jerzego I oraz księżnej Alicji Battenberg. Jego rodzina została wygnana z tego kraju i pozbawiona obywatelstwa, kiedy był dzieckiem. W 1947, już po tym, jak uzyskał obywatelstwo brytyjskie, porzucił rodowe nazwisko Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg, przyjął nazwisko matki Battenberg w zanglicyzowanej formie Mountbatten.

Nie żyje książę Filip. Mąż królowej Elżbiety II odszedł w wieku 99 latKsiążę Filip nie żyje. Sztywna etykieta nie dała mu stworzyć wymarzonego małżeństwa

Żonę poznał, gdy miał 18 lat. Świeżo upieczony żołnierz zaczął wtedy korespondować z 13-letnią Elżbietą. Pobrali się prawie dziesięć lat później - 20 listopada 1947 roku, on miał 26, ona 22 lata. 

Książę Filip i królowa Elżbieta w młodościKsiążę Filip i królowa Elżbieta w młodości Facebook/The Royal Family

Książę Filip był bardzo przystojnym mężczyzną, uwielbianym przez kobiety. Z wzajemnością. O jego zdradach wiedzieli wszyscy, włącznie z królową Elżbietą. Marek Rybarczyk w swojej książce "Tajemnice Windsorów" pisał o sytuacjach, kiedy to książę Filip był na imprezach, podczas których "gości obsługiwały kelnerki ubrane tylko w fartuszki, a po przyjęciu można było eksperymentować z seksem w kajdankach lub sadomaso".

Podobno podczas jednego z takich szalonych przyjęć lat 60. książę Filip wystąpił w fartuszku w roli półnagiego kelnera - czytamy.

Nic dziwnego, że przyciągał kobiety jak magnes. Pochodził ze świetnej rodziny, znał etykietę, był oczytany. A do tego był bardzo przystojny.

Książę Filip i królowa Elżbieta w młodościKsiążę Filip i królowa Elżbieta w młodości Facebook/The Royal Family

Więcej zdjęć zobaczycie w naszej galerii.

książę Filip, królowa ElżbietaKsiążę Filip ma ostatnie życzenie. Spełnić je może tylko królowa Elżbieta II. "Wie, że jego zegar tyka"

Jak na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb. 

Więcej o: