Skandaliczny nekrolog Krzysztofa Krawczyka. Antyszczepionkowcy żerują na jego śmierci

Grupa antyszczepionkowców przygotowała skandaliczny nekrolog Krzysztofa Krawczyka sugerujący, że artysta zmarł, ponieważ przyjął szczepionkę na COVID-19.

Antyszczepionkowcy nie oszczędzają w swojej politycznej agendzie nawet tragedii, jaką jest śmierć. Skandaliczny nekrolog na ulicy miasta zauważył jeden z użytkowników mediów społecznościowych, który zrobił mu zdjęcie i podzielił się znaleziskiem na Twitterze. Nekrolog ewidentnie łączy przyjęcie szczepionki na COVID-19 przez Krzysztofa Krawczyka z jego śmiercią.

Ewa Krawczyk, Krzysztof Krawczyk12 lat temu dziennikarka odebrała telefon od żony Krawczyka. Piękny gest muzyka

Skandaliczny nekrolog Krzysztofa Krawczyka od antyszczepionkowców

W fałszywym nekrologu przedstawiony został wyjęty z kontekstu ciąg zdarzeń, który ma sugerować, że przyjęcie szczepionki przyczyniło się do śmierci artysty:

Po przyjęciu dwóch dawek szczepionki, warunkowo dopuszczonej przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych firmy Pfizer, trafił 23 marca do szpitala w związku z zakażeniem koronawirusem. 3 kwietnia wyszedł ze szpitala. 5 kwietnia zmarł. Jak zaznaczył w swoim ostatnim poście w mediach społecznościowych ze szpitala - nawet szczepienie Pfizerem nie pomogło.

Internauci nie szczędzili słów krytyki, kiedy zdjęcie ze skandalicznym nekrologiem trafiło na Twittera. Wśród komentarzy pojawiły się opinie, że jest to całkowity brak szacunku do zmarłego oraz przykład polityki, która nie oszczędza nawet osób zmarłych:

Nie wierzę. Ludzie to bestie.
Polityka na grobach. W tym temacie mamy wieloletnią tradycję, niestety. Oślizłe.
To jest totalny brak szacunku do zmarłego i jego rodziny!

Na boku klepsydry znajdujemy odniesienia do profili oraz kanałów internetowych, które kwestionują sensowność szczepień, wiedzę naukową i uważają szczepionki za szkodliwe dla zdrowia. 

Krzysztof KrawczykPogrzeb Krawczyka będzie transmitowany w telewizji. Gdzie i kiedy można obejrzeć?

Przypominamy, że pogrzeb artysty odbędzie się jutro o godzinie 12.00. Jego transmisja odbędzie się na kanale Telewizji Publicznej.

W Polsce trwają szczepienia przeciwko koronawirusowi. Eksperci podkreślają, że szczepionka jest jedynym sposobem na to, by skutecznie pokonać pandemię, a także uchronić życie i zdrowie swoje oraz swoich najbliższych. W poniższych tekstach przeczytasz o tym, jak powstają szczepionki i dlaczego warto się szczepić.

Jeśli się wahasz, czy szczepić się przeciw COVID-19: fakty, które warto poznać > > >

Jak powstają szczepionki? Czym są stabilizatory i adiuwanty? > > >

Jak działają szczepionki? Co znajduje się w ich składzie? [PYTANIA I ODPOWIEDZI] > > >

Produkcja, bezpieczeństwo i kontrola jakości szczepionek. Jak to przebiega w praktyce? > > >