Ostatnia wola Krzysztofa Krawczyka. Muzyk miał dwa życzenia. Zostanie pochowany z tym, co kochał

Menedżer Krzysztofa Krawczyka zdradził szczegóły odnośnie pochówku artysty. Jak się okazuje, muzyk przed śmiercią miał dwa życzenia.

Od początku tygodnia tysiące fanów w całej Polsce opłakują Krzysztofa Krawczyka po jego niespodziewanej śmierci. Menedżer artysty zdradził, jakie muzyk miał życzenia odnośnie swojej ceremonii pogrzebowej. Okazuje się, że miał w tej kwestii bardzo sprecyzowane wyobrażenia.

Zobacz wideo Nie ma ich wśród nas, ale ich utwory zna każdy. Wodecki zostawił „Chałupy Welcome to”, a Kora „Krakowski spleen”

Kalina Janusiak, Maciej RadelJanusiak grała siostrę "BrzydUli". Jak wygląda dziś serialowa Beatka?

Ostatnia wola Krzysztofa Krawczyka. O co poprosił swoich bliskich?

Menedżer Krawczyka, Andrzej Kosmala, w rozmowie z "Super Expressem" zdradził, że artysta miał dwa życzenia odnoszące się do swego pochówku. Pierwsze z nich dotyczyło anturażu, w jakim zostanie złożony do trumny. Jak się okazuje, w swojej ostatniej drodze Krawczyk zostanie pochowany w taki sposób, jaki zapamiętała go publiczność przez wszystkie lata aktywności scenicznej:

Włożymy mu do trumny mikrofon, ten, do którego przez 26 lat śpiewał w studiu muzycznym K&K Studio, a także czarne okulary, w których występował na scenie.

Drugim życzeniem artysty była obecność orkiestry dętej podczas ceremonii. Jak zapewnił jego przyjaciel, tak właśnie ma się stać. Muzyk zostanie pochowany w najbliższą sobotę, 10 kwietnia, na cmentarzu w Grotnikach. Ceremonia będzie miała charakter państwowy - uroczystości pogrzebowe rozpoczną się od mszy żałobnej w intencji zmarłego, która odbędzie się w archikatedrze łódzkiej. Jak przyznał jego menedżer, artysta bardzo chciał być pochowany wśród swych bliskich. Dlatego na cmentarzu w Grotnikach wykupił kilka miejsc:

Chciał zostać obok bliskich. Kiedyś w rodzinnym mauzoleum, jakie tam powstanie, spoczną z nim ci, których kochał.

Kosmala zaapelował także do wszystkich fanów, którzy mają w planach wybrać się na ceremonię pogrzebową. Przypomniał, aby zastosowali się do zaleceń rządu:

Przepraszam, ale obowiązują zalecenia covidowe, dlatego apeluję o stosowanie się do zaleceń.

Anna Popek Maciej DolegaMaciej Dolega przeszedł z TVN do TVP Info. Będzie prowadził program z Popek

Rodzinie Krawczyka składamy kondolencje.