Kamil Durczok nie pojawił się w sądzie na ogłoszeniu wyroku. Wiemy, co go zatrzymało

Kamil Durczok dwa lata temu doprowadził do kolizji pod wpływem alkoholu. Nie stawił się na rozprawie, żeby usłyszeć wyrok. Wyjaśnił dlaczego.

Kamil Durczok w 2019 roku spowodował kolizję, wjeżdżając w pachołek pod wpływem alkoholu. Miał aż 2,6 promila we krwi. Sąd w Piotrkowie Trybunalskim wydał wyrok. Prezenter nie pojawił się jednak na rozprawie. Powód podał we wpisie na Instagramie. 

Kamil DurczokSąd wydał wyrok ws. Durczoka. Skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu

Kamil Durczok nie pojawił się na rozprawie

Kamil Durczok skazany został na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Na prezentera nałożono grzywnę w wysokości trzech tysięcy złotych oraz przymus wpłacenia 30 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym. Otrzymał również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez pięć lat. Prokuratura wnioskowała, żeby skazać Durczoka za sprowadzenie niebezpieczeństwa bezpośredniego zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym. Sędzia zdecydowała jednak, że nie ma dowodów na potwierdzenie tej tezy. 

Jak się okazało, dziennikarz nie pojawił się na rozprawie, żeby usłyszeć wyrok. Na Instagramie wyjawił, że przebywa na kwarantannie i nie może się doczekać, aż w końcu pójdzie na spacer z ukochanym czworonogiem.

Poranne pieszczoty. Prosto z kwarantannowego łóżka. Jeszcze tylko dziś i jutro. W nocy z czwartku na piątek, o 00.01 idziemy oficjalnie i legalnie na spacer - napisał Durczok.
 

Kamil DurczokDurczok stanął przed sądem. Przyznał się do winy, jednak najbardziej boli go decyzja syna

Jedna z internautek była przekonana, że prezenter po raz kolejny przechodzi koronawirusa. 

Znowu COVID? - napisała.

Kamil Durczok rozwiał jej wątpliwości i zdradził, jaka jest prawda. 

Nie, tym razem mama pozytyw, a ja odpowiedzialny obywatel 17 dni w izolacji - wyjaśnił.

Kamil Durczok nie zjawił się w sądzie, żeby usłyszeć wyrok w swojej sprawieKamil Durczok nie zjawił się w sądzie, żeby usłyszeć wyrok w swojej sprawie Screen Instagram: @kamildurczok_official

Pozostali komentujący życzyli dziennikarzowi zdrowia i dzielili się swoimi izolacyjnymi historiami. 

Zobacz wideo Telekamery 2019. Kamil Durczok i Julia Oleś-Miła
Więcej o: