Te gwiazdy przefarbowały się i zrozumiały, że popełniły ogromny błąd. W tych fryzurach nie wyglądały korzystnie

Zniszczone i przesuszone włosy to częsty efekt ich koloryzacji. Niestety, zdarza się, że nakładając farbę, ryzykujemy nie tylko zniszczeniami, ale też nieudaną metamorfozą. Przekonały się o tym nawet gwiazdy, które zbyt pochopnie zdecydowały się na farbowanie.

Odpowiednio dobrana fryzura, zwłaszcza kolorów włosów mogą odmienić nasz wizerunek. Bywa, że niektóre odcienie włosów dodają nam lat, w innych niedostatecznie podkreślone są nasze rysy twarzy czy oczy. By to pokazać, zestawiliśmy różne fryzury gwiazd. Naszym zdaniem, w niektórych przypadkach koloryzacja okazała się niekorzystna. Podkreślamy jednak, że jest to nasze subiektywne zdanie - ważne, że gwiazdy w takich fryzurach czuły się komfortowo. 

Joanna Liszowska 

Joanna Liszowska udowodniła, że platyna nie jest najlepszym wyborem dla każdego. Aktorka rozjaśniając tak drastycznie włosy, mocno je wysuszyła - w efekcie te puszyły się, a końcówki wyglądały na wykruszone. Taka drastyczna koloryzacja spowodowała, że włosy wyglądają na zniszczone (należy również uważać, by nie wysuszyć skóry głowy. Jej podrażnienie może powodować łupież).

Naszym zdaniem Liszowska najlepiej wygląda w ciepłych odcieniach blond. W jej przypadku (podobnie jak wszystkich tych, których włosy kręcą się, lub przejawiają tendencję do kręcenia się) odpowiednio nawilżone i wzmocnione włosy odwdzięczają się pięknymi, eleganckimi lokami. 

Joanna LiszowskaJoanna Liszowska Kapif/ ONS

Robert Lewandowski 

W 2018 roku Robert Lewandowski zaskoczył wszystkich i przefarbował się na blond. Nie możemy powiedzieć, że była to udana metamorfoza. Chyba podobnego zdania był też sam piłkarz, który od tego czasu pozostaje wierny swojemu naturalnemu odcieniowi włosów. Na głowie sportowca pojawia się też pierwsze siwe pasma - dzięki temu Lewy wygląda jeszcze bardziej naturalnie. 

Robert LewandowskiRobert Lewandowski Fot. Matthias Schrader / AP Photo ; Instagram/ @_rl9

Agnieszka Chylińska 

Trudno zliczyć, jakie i ile kolorów włosów Agnieszka Chylińska miała na swojej głowie. Przez lata pozostawała brunetką, ale jakiś czas temu zaczęła eksperymentować z blondami. Jak widać pierwsze efekty tych metamorfoza nie były udane. Ciepły blond zdecydowanie nie pasował do wokalistki. Ta dużo  lepiej wygląda w chłodnych odcieniach. 

Agnieszka ChylińskaAgnieszka Chylińska Fot. Kapif

Klaudia Halejcio

Klaudia Halejcio w  2017 roku pochwaliła się fryzurą w stylu Kim Kardashoan. Aktorka w takim odcieniu nie wyglądała naturalnie. Zdecydowanie lepiej prezentuje się nieco jaśniejszych włosach. Uroku i naturalności dodają jej jasne refleksy. 

Klaudia HalejcioKlaudia Halejcio Fot. klaudiahalejcio/Instagram

Edyta Pazura 

Edyta Pazura też lubi eksperymentować z fryzurami. Jakiś czas temu blogerka przefarbowała się na rudo. Nie był to udany eksperyment. Przyznała to sama zainteresowana, śmiejąc się, że jej włosy odcieniem przypominają nachos. Żona Cezarego Pazury naszym zdaniem najlepiej prezentuje się w blondach. 

Edyta PazuraEdyta Pazura Fot. Instagram/edyta_pazura

Czy włosy farbowane zawsze muszą być zniszczone? Co z łupieżem?

Farby do włosów mają coraz lepsze składy, ale wielu stylistów i fryzjerów twierdzi, że koloryzacja naraża włosy na zniszczenia. Farbowanym włosom trzeba poświęcać też więcej uwagi niż tym naturalnym. Farbując włosy, warto zastanowić się nad stosowaniem metody OMO. Ten tajemniczy jeszcze dla wielu skrót oznacza odżywianie - mycie - odżywianie. Jak wygląda to w praktyce? Przed umyciem włosów najlepiej delikatnie je rozczesać i na wilgotne nałożyć odżywkę (jeśli w jej składzie nie ma silikonów można położyć ją również na skalp. Wiele osób zapomina, że skórę głowy również należy nawilżać, dzięki temu unikniemy łupieżu, a włosy staną się silniejsze). Później tak odżywione włosy myjemy rozwodnionym szamponem (najlepiej rozcieńczać go w kubełku czy innym pojemniku). Po spłukaniu szamponu znów nakładamy odżywkę i wczesujemy ją delikatnie. Spłukujemy odżywkę letnią wodą i delikatnie wycieramy włosy bawełnianą koszulką. Dbając o włosy i skórę głowy (zwłaszcza jeśli obserwujemy tendencję do powracającego łupieżu) lepiej ograniczać suszarkę. Jeśli jednak chcemy jej używać, starajmy się suszyć włosy chłodnym powietrzem. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.