Księżna Diana zostanie specjalnie wyróżniona przez Brytyjczyków. "Jest niezaprzeczalnie znaczącą postacią"

Księżna Diana znalazła się w gronie sześciu kobiet uhonorowanych w ramach programu English Heritage. Jej praca i wpływ na społeczeństwo mają być uczczone specjalną tablicą.

English Heritage, organizacja pozarządowa, opiekująca się zabytkami budownictwa w Anglii, ogłosiła w czwartek, że wybrano sześć kobiet, które zostaną uhonorowane. Jedną z nich jest księżna Diana, która w ramach programu ma być uczczona niebieską tablicą. Ma to się wydarzyć przed dniem, w którym obchodziłaby swoje 60. urodziny. 

Księżna DianaKsiężna Diana została zmanipulowana przez dziennikarza BBC? "Wykorzystał to"

Zobacz wideo 5 nieznanych faktów z życia księżnej Diany

Księżna Diana uhonorowana za 

Wśród wybranych kobiet znalazła się m.in. Ellen Craft, działaczka przeciw niewolnictwu; Caroline Norton, działaczka na rzecz praw kobiet, która pomogła zmienić brytyjskie prawo rozwodowe; Jean Muir, projektantka mody. Co ciekawe, wybór księżnej Diany nie był pomysłem organizacji English Heritage. Ponoć została przeprowadzona kampania i każdy mógł zgłaszać swoje propozycje.

Rozważano to i zespół uznał, że to naprawdę dobry przypadek. Diana jest niezaprzeczalnie naprawdę znaczącą postacią końca XX wieku. Wywarła ogromny wpływ i była bardzo popularna. Diana nagłośniła problem bezdomności, pomagała w zwalczaniu piętnowania osób chorych na HIV, trąd czy depresję. Wydaje się, że to słuszne, by uhonorować ją tablicą, upamiętniającą jej pracę i wpływ na społeczeństwo - wyznała Anna Eavis, dyrektor English Heritage.

Zbigniew WodeckiRodzina Zbigniewa Wodeckiego sprzedała jego ukochany dom na wsi

Na razie nie wiadomo, gdzie miałaby znaleźć się wspomniana tablica. Jej lokalizacja ma zostać ujawniona bliżej terminu jej zawieszenia. Ponoć będzie znajdować się na budynku związanym z życiem Diany jeszcze przed ślubem z księciem Karolem. Najbardziej prawdopodobną lokalizacją jest mieszkanie Diany w Earl's Court, w zachodnim Londynie.