Dominika Gwit leczy się od siedmiu lat. Opowiedziała o problemach zdrowotnych. "Na szczęście nie miałam myśli samobójczych"

Dopiero po latach Dominika Gwit otwarcie przyznała, że walka o wymarzoną sylwetkę doprowadziła ją do problemów zdrowotnych. W najnowszym wywiadzie wyznała, że wygląd nie gra już dla niej żadnej roli.

Dominika Gwit zaskoczyła fanów swoją spektakularną przemianą w 2014 roku, kiedy to schudła 50 kilogramów. Wówczas nikt nawet nie przypuszczał, że aktorka swoją efektowną metamorfozę przypłaciła problemami zdrowotnymi. Po wielu latach nieubłaganej walki o wymarzoną sylwetkę i wiążących się z tym niepowodzeń, Dominika Gwit w końcu zdecydowała, od wyglądu znacznie ważniejszy jest jej komfort psychiczny. 

Marta Manowska, Dominika GwitGwiazdy na Wagarach "U Fryzjerów". Manowska cała w czerni, a Gwit poczuła wiosnę

Zobacz wideo Dominika Gwit robi szpagat

Dominika Gwit w szczerym wywiadzie opowiedziała o problemach zdrowotnych i samoakceptacji

W najnowszym wywiadzie dla portalu Jastrząb Post aktorka wyznała, że leczy się nieprzerwanie od siedmiu lat oraz że włożyła bardzo wiele pracy w to, aby w końcu zaakceptować siebie. 

Jestem jaka jestem. Nie jestem na żadnej diecie od siedmiu lat. Leczę się od siedmiu lat. Każdy coś ma. Każdy z nas ma problem z samoakceptacją, bo to jest bardzo trudna sprawa do osiągnięcia... Ja włożyłam bardzo dużą pracę w to, aby kochać siebie, bo każdy z nas ma jakieś ograniczenia, wady, kompleksy. To jest wpisane w naszą ludzką naturę.

Dominika GwitDominika Gwit wspomina ślub. Pokazała niepublikowane zdjęcie

Przyznała również, że pomimo wielu gorszych, niekiedy pełnych zwątpienia chwil, nigdy nie miała myśli samobójczych. 

Ja na szczęście nie miałam żadnych myśli samobójczych. Ale jak miałam tę przygodę z całkiem dużym wahaniem wagi, bardzo niezdrowym, niedobrym, to to, co się wtedy ze mną działo, to nie było fajne... Od tej pory jestem zupełnie innym człowiekiem, inną kobietą. Mam inne wartości w życiu i nieważne jest to, jak wyglądam. Ważne jest to, jak się czujesz, kim jesteś - powiedziała w wywiadzie dla Jastrząb Post

Bazując na swoich życiowych doświadczeniach, Dominika Gwit często zwraca się do internautów za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie niejednokrotnie podkreśla, jak ważna jest samoakceptacja i dbanie o swój komfort psychiczny. 

Plotek już drugi raz przyłącza się do zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich i zbiera na koszyczki wielkanocne dla seniorów. Wesprzyjmy starsze, samotne osoby. Liczy się każda złotówka!

Więcej o: