Martyna Wojciechowska zamieściła wzruszające zdjęcie chorej kobiety. "Jedyne, co w życiu powinno się naprawdę liczyć"

Martyna Wojciechowska dodała fotografię na Instagramie, która "mówi więcej niż tysiąc słów". Poruszyła temat udziału zwierząt w terapii chorób.

Zdjęcie, które opublikowała Martyna Wojciechowska, chwyta za serce. Widzimy na nim młodą kobietę trzymającą w ramionach chłopca. Nad szpitalnym łóżkiem pochyla się koń. Jak napisała podróżniczka, fotografia ukazuje zaledwie 24-letnią Marion, która walczy z nowotworem. Tuli swojego syna Ethana. Koń nazywa się Peyo i jest zwierzęciem terapeutycznym. Choć trudno sobie wyobrazić tak duże zwierzę na szpitalnych korytarzach, w tej placówce postawiono na kontakt z naturą.

Beata TadlaBeata Tadla opisała skandaliczne zachowanie aptekarki. "Covid nie istnieje"

Zobacz wideo Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski tańczą na weselu

Martyna Wojciechowska zamieściła poruszające zdjęcie. Koń w szpitalu

Podróżniczka chciała poruszyć temat terapii z udziałem zwierząt. Koń Peyo jest jednym z takich „terapeutów”.

Każdego miesiąca ten cudowny zwierzak wspiera ciężko chorych pacjentów - napisała Martyna Wojciechowska na Instagramie.

Dziennikarka podaje także, że zwierzęta terapeutyczne pomagają redukować stres i lęk, a nawet więcej.

Mają wpływ nie tylko na psychikę, ale także na obniżenie ciśnienia krwi czy walkę z bólem. Na szczęście coraz więcej klinik i hospicjów na świecie korzysta z takiej terapii wspierającej.
 

Agnieszka Woźniak-Starak pokazała kawałek domuAgnieszka Woźniak-Starak pokazała skrawek domu. Są ogromne okna i toaletka

Martyna Wojciechowska dodała także wzruszający apel do fanów. Pisze o tym, co jest naprawdę ważne.

Proszę zatrzymajcie się na chwilę przy tej fotografii. Wszystkie nasze większe i mniejsze problemy można rozwiązać. Jedyne, co w życiu powinno się naprawdę liczyć to zdrowie nasze i bliskich. Nie zapominajmy o tym w codziennej gonitwie.

Terapia z udziałem zwierząt nazywana jest zooterapią. W Polsce najczęściej taka terapia jest prowadzona z udziałem psów (dogoterapia), koni (hipoterapia), a także kotów (felinoterapia).

Plotek już drugi raz przyłącza się do zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich i zbiera na koszyczki wielkanocne dla seniorów. Wesprzyjmy starsze, samotne osoby. Liczy się każda złotówka!