Przyszłość księcia Karola jako króla stoi pod znakiem zapytania. Wszystko przez wywiad Meghan i Harry'ego

Jak donoszą zagraniczne media, wywiad księcia Harry'ego i Meghan Markle u Oprah Winfrey mocno odbija się na pozycji księcia Karola. Jego przyszłość w roli króla nie jest już taka oczywista.

Już za kilka lat na brytyjskim tronie może zasiąść książę Karol, który przygotowywał się do tej roli całe swoje życie. Wizerunek księcia na przestrzeni lat był niejednokrotnie nadszarpnięty. Najnowszy wywiad księcia Harry'ego i Meghan Markle również nie postawił przyszłego władcy w korzystnym świetle.

Piotr Kraśko o reakcjach Amerykanów na wywiad Meghan i Harry'egoPiotr Kraśko o reakcjach Amerykanów po wywiadzie Meghan i Harry?ego

Książę Karol ma kłopoty przez wywiad Meghan i Harry'ego

Ponad dwugodzinna rozmowa Meghan Markle i księcia Harry'ego z Oprah Winfrey odbiła się medialnym echem na całym świecie i zatrząsnęła Pałacem Buckingham. Para podczas wywiadu miała wiele do zarzucenia członkom rodziny królewskiej. Najgłośniej mówiło się o rasizmie, którego miał dopuścić się jeden z krewnych księcia Harry'ego. Tuż przed narodzinami Archiego miał dopytywać, jak bardzo ciemna będzie jego skóra.

Meghan Markle, królowa Elżbieta IIPałac Buckingham zatrudnia prawników w sprawie Markle. Meghan żąda dowodów

Sami zainteresowani nie powiedzieli dokładnie, kto wypowiedział te słowa. Wykluczyli jedynie samą królową oraz jej małżonka. Część Brytyjczyków uważa, że to z ust księcia Karola padły rasistowskie komentarze. Mimo że to tylko plotki i tak mocno wpłynęły na wizerunek przyszłego monarchy, który przecież nie jest bez skazy. W końcu opinia publiczna do tej pory pamięta, jak traktował księżną Dianę podczas wieloletniego romansu z Camillą.

Karol przez wiele lat bardzo ciężko pracował, aby odbudować swój wizerunek po romansie z Camillą. Wtedy jeszcze mu się udało, ale czy uda mu się teraz? To byłby cud - twierdzi osoba z otoczenia rodziny królewskiej w rozmowie z "The Star".
Zobacz wideo Książę William grał w koszykówkę na wózku

Plotek już drugi raz przyłącza się do zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich i zbiera na koszyczki wielkanocne dla seniorów. Wesprzyjmy starsze, samotne osoby. Liczy się każda złotówka!