Książę Karol prowadził z Camillą erotyczne pogawędki. "Zamieszkam w twoich spodniach". Reakcja księżnej Diany była zrozumiała

Kilka tygodni po ogłoszeniu separacji księcia Karola i księżnej Diany do mediów wyciekło skandaliczne nagranie prywatnej rozmowy następcy brytyjskiego tronu z kochanką. Romans nie był niczym nowym dla księżnej Diany, która choć formalnie nadal była żoną księcia, to miała już pewien plan.

W styczniu 1993 roku w Wielkiej Brytanii wybuchła afera „Camillagate”. Na światło dzienne wyszło nagranie prywatnej rozmowy pomiędzy księciem Karolem a jego długoletnią przyjaciółką i kochanką, Camillą Parker Bowles. Treść nagrań, która potwierdzała romans następcy brytyjskiego tronu, była prawdziwą bombą, która wybuchła na oczach opinii publicznej.

Zobacz wideo 5 nieznanych faktów z życia księżnej Diany

"Camillagate". Książę Karol do Camilli: Chcę cię czuć całym sobą

Transkrypcja nagrania zatytułowana "Karol i Camilla - Taśmy" została opublikowana na łamach "New Age" , a następnie także "Suday Mirror" i "People". Materiał stanowił dowód potwierdzający zarzut zdrady (książę Karol i księżna Diana byli jeszcze małżeństwem), ale dla Brytyjczyków był szokujący także pod innym względem. Nagrania ujawniły bowiem intymne wyznania księcia Walii, który w rozmowie z kochanką deklarował między innymi, że chce być jej "majtkami" i "tamponem".

Chcę cię czuć całym sobą, być na tobie, na górze i na dole, w środku i na zewnątrz. Szczególnie w środku i na zewnątrz - mówił podczas rozmowy książę Karol.

A media przytaczały całą rozmowę kochanków:

Camilla: Och, tego właśnie potrzebuję w tej chwili... Nie mogę znieść myśli o niedzielnej nocy bez ciebie.
Karol: O Boże...
Camilla: To jak ten program, "Początek tygodnia". Nie mogę zacząć tygodnia bez ciebie.
Karol: Ładuję twoje baterie... Problem w tym, że ja potrzebuję ciebie kilka razy w tygodniu.
Camilla: Mmmm, ja też. Potrzebuję cię przez cały tydzień. Cały czas.
Karol: O Boże. Może po prostu zamieszkam w twoich spodniach, czy coś w tym rodzaju. Tak byłoby znacznie łatwiej.
Camilla: I w co się zamienisz, w majtki? [oboje się śmieją] Och, wrócisz jako para majtek.
Karol: Albo, broń Boże, jako tampon. Taki już mój los! [śmieje się]... Taki mój los, trafić do sedesu i kręcić się bez końca po powierzchni, nigdy nie spłynąć.

W książce "Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów" do sprawy wraca pisarz Robert Lacey. Biograf królewskiego dworu zdradza, co działo się, kiedy skandaliczne taśmy ujrzały światło dzienne. Atmosfera wokół syna królowej Elżbiety była co najmniej napięta.

Czy ty nie masz wstydu? - krzyknął jakiś mężczyzna z tłumu, który wygwizdał księcia, gdy ten pojawił się publicznie po wybuchu skandalu. Badania opinii wykazały, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy podwoiła się liczba niechętnych Karolowi Brytyjczyków, a 37 procent respondentów z badania ICM przeprowadzonego na zlecenie "Daily Express" uważało, że "gdyby królowa jutro umarła, Karol nie powinien objąć tronu" - czytamy w książce.

Księżna Diana miała plan

W tamtym czasie w Wielkiej Brytanii pojawiły się głosy nawołujące Karola, by zrezygnował z praw do tronu na rzecz starszego syna, księcia Williama. Ten pomysł wspierała księżna Diana. Miała ona już pewien plan, zgodnie z którym korona miałaby ominąć Karola i trafić od razu do Williama:

William obejmie należne mu stanowisko znacznie wcześniej, niż sądzą teraz ludzie - powiedziała Andrew Mortonowi. - Gdybym sama mogła zaproponować najlepsze rozwiązanie, liczyłabym na to, że mój mąż ustąpi, usunie się w cień ze swoją damą i pozwoli, bym wraz z dziećmi pełniła honory księżnej Walii do czasu, aż William wstąpi na tron - przywołuje w "Bitwie Braci" królewski biograf.

Jak wiadomo, plan księżnej Diany nie został zrealizowany. Książę William jest obecnie drugi w kolejce do brytyjskiego tronu. Przed nim królem zostanie właśnie książę Karol.

Cytaty pochodzą z książki "Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny" (tłum. Janusz Ochab), która ukaże się 14 kwietnia 2021 nakładem Wydawnictwa Agora. W formie ebooka natomiast będzie można ją zakupić już 23 marca.

Okładka książki 'Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów'Okładka książki 'Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów' Robert Lacey

Więcej o: