Kazimierz Marcinkiewicz wystąpi w walce celebrytów! Były premier nie będzie miał łatwego przeciwnika. Zwycięży?

Przed Kazimierzem Marcinkiewiczem nowe wyzwanie. Były premier stoczy walkę bokserską i stanie w ringu z Rafałem Collinsem. Wszystko w słusznym celu!

Kazimierz Marcinkiewicz zdecydowanie ma duszę sportowca, o czym można przekonać się z jego mediów społecznościowych, na których chętnie pokazuje swoje ćwiczenia. I to, co robi, wcale nie jest na pokaz i na potrzeby instagramowych zdjęć. Kilka miesięcy temu wziął udział w triatlonie IRONMAN w Gdyni, a wkrótce zawalczy podczas gali Collins Charity Fight Night, której organizatorami są bracia Rafał i Grzegorz Collins.

Zobacz wideo Isabel Marcinkiewicz odpowiada na słowa Kazimierza Marcinkiewicza

Kazimierz Marcinkiewicz i Rafał Collins staną do walki

Gala, podczas której Kazimierz Marcinkiewicz stoczy walkę z Rafałem Collinsem z drugiej edycji programu "Ameryka Express", planowana jest na początek czerwca. W trakcie wydarzenia Fundacja Braci Collins zbierze środki na pomoc dla dzieci i rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

Grzegorz Kita, prezes Sport Management Polska, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl zdradza, że walka Maricnkiewicza jest zaskakująca i dla niektórych może być sensacją, jednak może też zadziałać na korzyść byłego premiera. 

Mnie ta walka i jej koncepcja osobiście nie razi, choć fakt, że na ringu stanie były premier, jest unikalny. Marcinkiewicz swoimi poprzednimi perturbacjami obyczajowymi już właściwie spozycjonował się na pograniczu z show biznesem. Tego typu aktywność to właściwie pewien rodzaj kontynuacji w tym obszarze i być może próba monetyzacji swojej popularności czy rozpoznawalności. (...) Dla Marcinkiewicza jest to z pewnością okazja do zaprezentowania swojej gotowości do nowych wyzwań - w domyśle także biznesowych. Taki szum wokół jego marki osobowej ma walory nie tylko promocyjne ale też ją przypomina, a zaryzykuję nawet stwierdzenie, że ją wzmacnia i zachęca do podejmowania różnorodnych form współpracy - mówi Grzegorz Kita.

Grzegorz Kita zaznaczył też, że Kazimierz Marcinkiewicz podczas walki musi "zaprezentować chociaż minimum poziomu sportowego, ambicję i wpleść w ten pojedynek też jakość sportową".

Pomimo lżejszej formuły walka nie może zakończyć się kompromitacją. Inaczej przyniesie mu to szkody wizerunkowe - dodaje prezes Sport Management Polska.

Gala odbędzie się 2 czerwca w Warszawie. Wezmą w niej również udział mistrzyni MMA Joanna Jędrzejczyk, były mistrz KSW - Marcin "Polish Zombie" Wrzosek, raper oraz były członek grupy Ascetoholix Liber, artysta kabaretowy związany z grupą Paranienormalni Michał Paszczyk, influencer Mateusz Janusz czy były piłkarz Piotr Świerczewski.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.