Księżna Diana spiskowała przeciw rodzinie królewskiej? Wszystko przez dziennikarza BBC. "Napełnił jej głowę prawdziwymi śmieciami"

Rozmowa Diany z Martinem Bashirem w 1995 roku nazywana jest wywiadem wszech czasów. Dziennikarz w ubiegłym roku został oskarżony przez brata Spencer o zmanipulowanie siostry przed kamerami. Bashir wybiela się i po 26 latach donosi na księżną.

Choć rozmowa Meghan Markle i księcia Harry'ego z Oprah Winfrey wzbudza wiele emocji, z pewnością nie przebije sensacji rodzących się wokół tzw. wywiadu wszech czasów księżnej Diany. W 1995 roku Spencer zdecydowała się na szczere wyznanie przed kamerami i w obecności popularnego brytyjskiego dziennikarza, Martina Bashira, opowiedziała o szczegółach nieszczęśliwego małżeństwa z Karolem. 

Po niemal trzech dekadach brat "królowej ludzkich serc" oskarżył reportera o zastosowanie manipulacji - dzięki przeciekom z Pałacu Buckingham poznał tajemnice Lady Di i tym samym w mało etyczny sposób namówił ją na rozmowę. Bashir odpiera zarzuty i ujawnia, że Spencer jeszcze przed wywiadem sama podjęła z nim współpracę i donosiła na rodzinę królewską. 

książę William, księżna DianaWszczęto śledztwo ws. wywiadu Diany, który wywołał kryzys monarchii. Książę William zabrał głos

Martin Bashir oskarża księżną Dianę o spisek

Od listopada ubiegłego roku trwa wewnętrzne śledztwo BBC. Stacja telewizyjna bada, czy oskarżenia wobec Martina Bashira w związku z oglądaną przez 23 miliony widzów rozmową z Dianą są słuszne. Na łamach "The Telegraph" pojawiły się nowe informacje na temat okoliczności wywiadu, które ujawnił sam Bashir. 

Księżna Diana, Martin Bashir - wywiad w PanoramieKsiężna Diana, Martin Bashir - wywiad w Panoramie screen Youtube

Dziennikarz twierdzi, że kwestie, które poruszał w rozmowie (choroba królowej, zauroczenie księcia Karola nianią swoich dzieci Tiggy Legge-Bourke, zegarek księcia Williama z podsłuchem) już wcześniej omówił z Dianą i nie były dla niej zaskoczeniem. Ba, według niego Spencer miała mu o tym wszystkim donieść sama. 

Zbigniew Zamachowski, Monika ZamachowskaMonika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski rozstali się?

Były kochanek Lady Di, Hasnat Khan, twierdzi, że księżna mogła być źródłem informacji o rodzinie królewskiej i współpracować z prasą, ale tylko dlatego, że wykorzystano jej słabości. 

Jedną z jej najbardziej atrakcyjnych cech były jej słabości. To właśnie one przyciągały do niej opinię publiczną. Później zdałem sobie sprawę, że Martin wykorzystał to. Był bardzo przekonujący w stosunku do Diany. Chodziło tylko o to, że pracował w BBC, był szanowany, a nawet miał opinię bardzo pobożnego. Ale napełnił jej głowę prawdziwymi śmieciami - mówił oburzony na łamach Daily Mail. 

Na wysnuwanie sensownych wniosków musimy poczekać do zakończenia wewnętrznego śledztwa stacji BBC. 

Zobacz wideo Czego jeszcze nie wiemy o księżnej Dianie? To wciąż tajemnicza postać!