Andrzej Duda zrobił prezent mamie za 35 tysięcy złotych. Zapłacili za niego podatnicy

Dzień Matki to szczególny czas dla każdego dziecka, nawet tego dorosłego. Takiego samego zdania jest prezydent Andrzej Duda, który, aby uczcić święto ukochanej rodzicielki, wydał z kasy podatników 35 tysięcy złotych. Wydało się to dopiero po prawie roku.

Wiadome jest, że politycy są utrzymywani z naszych podatków. Nic w tym dziwnego, w końcu pełnią ważne funkcje państwowe. Pojawia się jednak mały zgrzyt, gdy wydają publiczne pieniądze na prywatne przyjemności. Kilkanaście miesięcy temu głośno było o marszałku Kuchcińskim, który traktował rządowy samolot jako taksówkę z Warszawy do Rzeszowa w celach prywatnych. Wyliczono wówczas, że przez ponad rok kosztowało to skarb państwa ponad cztery miliony złotych. Prezydent Andrzej Duda również nie omieszkał skorzystać z podobnej opcji, tyle że jak na razie wiemy o jednym przypadku. Na szczęście mniej kosztownym niż eskapady Kuchcińskiego. 

Kinga DudaKinga Duda będzie mieć nowe zajęcie. Dostała się do warszawskiego sądu

Andrzej Duda wydał 35 tysięcy na lot do mamy. Zapłacili podatnicy

Jak donosi "Polityka" prezydent Andrzej Duda w zeszłoroczny Dzień Matki postanowił osobiście złożyć życzenia mamie. Ta mieszka na stałe w Krakowie, jednak nie było to problemem dla głowy państwa. Ten skorzystał z rządowego samolotu. Wedle oficjalnych informacji, które "Polityka" uzyskała od KPRM, lot zaplanowany na 26 maja ubiegłego roku nie był opłacony z kasy sztabu wyborczego ani prywatnych środków Andrzej Dudy.

Andrzej DudaAndrzej Duda przyłapany na zakupach. Te produkty sporo mówią o jego trybie życia

Krótki lot z Warszawy do Krakowa kosztował podatników 35 tysięcy złotych. To dość dużo, szczególnie że nie była to podróż służbowa Andrzeja Dudy. Myślicie, że w maju tego roku prezydentowi uda się taniej świętować Dzień Matki? Mamy taką nadzieję. 

Zobacz wideo Duda: Oddałem osocze i wszystkich Was, ozdrowieńców, do tego zachęcam!

ZOBACZ TEŻ: Piotr Najsztub walczy o przetrwanie. Jego restauracja wkrótce zbankrutuje. Na lokalu zawisły hasła uderzające w prezydenta

Więcej o: