Kinga Duda będzie mieć nowe zajęcie. Dostała się do warszawskiego sądu

Kinga Duda nie próżnuje. Przez cztery miesiące była doradczynią społeczną prezydenta, a za chwilę rozpocznie praktykę zawodową w Sądzie Rejonowym.

Kinga Duda nie może narzekać na nudę. Niedługo rozpocznie aplikację w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborz. Fakt ten ustaliła i potwierdziła redakcja naTemat.

Kinga Duda i Andrzej DudaWiemy, jakim autem jeździ Kinga Duda. Cena? Tanie nie jest

Zobacz wideo Andrzej Duda wypowiedział się na temat związku swojej córki

Kinga Duda dostała się na praktyki do sądu

Córka Andrzeja Dudy ma duże ambicje zawodowe i od początku wie, co chce robić. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, a następnie kurs prawa amerykańskiego na Uniwersytecie Ameryki w Waszyngtonie. Była na stażu w Londynie, a także odbyła staż w Parlamencie Europejskim. Ostatnio natomiast przez cztery miesiące pełniła funkcję społecznej doradczyni prezydenta. Teraz przyszedł czas na kolejny krok w jej karierze. Serwis naTemat dowiedział się, że rozpocznie aplikację w sądzie.

W odpowiedzi na zapytanie uprzejmie informujemy, że potwierdzamy posiadane przez Pana informacje. Jednocześnie informujemy, że zajęcia wszystkich aplikantów adwokackich odbywają się na zasadach określonych aktualnie w porozumieniach zawartych pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a Naczelną Radą Adwokacką w dniu 24.11.2020 r. oraz Sądem Okręgowym w Warszawie a Okręgową Radą Adwokacką w dniu 03.02.2021 r. - poinformowała sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie naTemat.pl.

Serwis podkreśla, że Kinga Duda nie będzie jedyną osobą, która weźmie udział w szkoleniach aplikantów adwokackich. Wraz z nią na zajęciach praktycznych oraz teoretycznych ma się pojawić 40 aplikantów. Praktyki mają przygotować ich do samodzielnego wykonywania zawodu adwokata.