Księżna Kate zawsze zasłania się torebką. Robi to z konkretnego powodu. "Królowa i inni doskonale sobie z tym radzą"

Spostrzegawczy obserwatorzy potwierdzą, że na niemal każdym oficjalnym wyjściu księżnej Kate "towarzyszy" jej mała torebka, którą trzyma w obu dłoniach, zasłaniając brzuch. Zachowanie Middleton nie jest bezpodstawne. To kolejny absurd królewskiego protokołu?

Księżna Kate okrzyknięta została ikoną mody, a każdy jej strój, w którym prezentuje się na ważnych uroczystościach, jest szczegółowo analizowany przez stylistów. Eksperci już jakiś czas temu zwrócili uwagę na to, że żona księcia Williama umyślnie stosuje pewien trik, który pomaga jej uniknąć niezręcznych sytuacji. Chodzi o kurczowe trzymanie torebki obiema dłońmi. Z jednej strony to postawa godna najważniejszych przywódców państw, z drugiej jednak tarcza obronna, której nie stosują inni członkowie rodziny królewskiej. 

Księżna Kate, książę WilliamPierwsze wyjście księżnej Kate i księcia Williama. Spójrzcie na te grobowe miny

Księżna Kate i jej trik z torebkami

Nie od dziś wiadomo, że wyjście na uroczyste imprezy wiąże się z licznymi powitaniami z innymi uczestnikami ceremonii. Takimi sytuacjami szczególnie obarczeni są członkowie rodziny królewskiej, którzy zgodnie z etykietą jako pierwsi powinni podać dłoń. Co wtedy, gdy nie mają na to ochoty? Księżna Kate podobno znalazła rozwiązanie, by wyjść z niezręcznej sytuacji. Wykorzystuje do tego stylizacyjne akcesorium, które w takich chwilach kurczowo trzyma obiema dłońmi. 

Sprawdź: Modne kopertówki damskie na łańcuszku!

Księżna KateKsiężna Kate East News

"Torebkowy trik" stosowany przez księżną był szeroko komentowany i analizowany w mediach. 

Księżna Cambridge trzyma przed sobą torebkę, kiedy wymiana uścisków dłoni może być dla niej niezręczna - stwierdziła na łamach prasy Myka Meier.

królowa Elżbieta IIZagraniczny portal twierdzi, że stan księcia Filipa się pogorszył. Królowa "jest zrozpaczona"

Inni eksperci zaznaczają, że pozostali członkowie rodziny królewskiej radzą sobie z podobnymi sytuacjami znacznie lepiej i nie potrzebują do tego konkretnych przedmiotów. 

Księżna może nie chcieć uścisnąć sobie dłoni z niektórymi osobami, ale są na to też inne sposoby niż używanie torebek. Królowa i i inni członkowie rodziny królewskiej doskonale sobie z tym radzą. Przede wszystkim nikt nie może podać im ręki pierwszy, więc pałeczka i tak jest po ich stronie. Grzeczny uśmiech zamiast podania dłoni jest wystarczający - przyznał William Hanson w rozmowie z dziennikarzami Daily Mail. 

Grant Harrold, znawca królewskiego protokołu, ma nieco inny pogląd na zachowanie Kate Middleton. Uważa, że splecione z przodu ręce są postawą godną pewnych siebie osób i nie mają związku z chęcią uniknięcia krępujących momentów.

Księżna często jest widziana w tej pozie zarówno z, jak i bez torebki. Jej postawa jest bardzo popularna wśród pewnych siebie osób takich jak prezydenci, członkowie rządu czy inne osoby, które występują publicznie (...). Powinniśmy się nią inspirować.
Zobacz wideo Królewska etykieta obowiązuje również na najważniejszych ceremoniach. Na ślubach nie udało się uniknąć wpadek!
Więcej o: