Eurowizja 2021. Szwecja wysyła na konkurs Tusse'a. Życie bardzo go doświadczyło. Jest uchodźcą

Od kilku dni wybór utworu na konkurs Eurowizji jest szeroko komentowany. Choć Rafał Brzozowski zaśpiewa szwedzką piosenkę, szanse na zwycięstwo ma raczej marne. Warto więc skupić się na lepszej piosence, która już zachwyca świat. Też została stworzona przez Szwedów.

11 marca TVP oficjalnie przedstawiła kandydata, który poleci w maju do Rotterdamu i zawalczy o zwycięstwo na Eurowizji. Według bukmacherów, którzy w zeszłych latach prawidłowo typowali triumfatora, Rafał Brzozowski i jego kupiona od szwedów piosenka - "The Ride" - mogą nawet nie mieć szans na wejście do ścisłego finału. W ostatecznej rozgrywce z kolei usłyszymy raczej Tusse'a, który wystąpi w barwach skandynawskiego kraju i zaśpiewa utwór "Voices". Życie bardzo go doświadczyło. Sporo czasu spędził w obozie dla uchodźców.

Zobacz wideo Polska na Eurowizji. Przypominamy najciekawsze występy [Popkultura Extra]

Eurowizja 2021. Szwecja wysyła na konkurs Tusse'a. Jego przeszłość chwyta za serca

12 marca w Sztokholmie odbył się finał Melodifestivalen, w którym co roku wyłaniany jest kandydat Szwedów na Eurowizję. Festiwal wygrał dziewiętnastoletni Tusse (właściwie Tousin Michael Chiza) z piosenką "Voices", która od soboty skoczyła już na czwarte miejsce typowań bukmacherów. Nie da się ukryć, że utwór ciemnoskórego wokalisty szybko wpada w ucho (szkoda, że Szwedzi nie sprzedali Polsce tak dobrego numeru). I choć wszyscy zachwycają się talentem mężczyzny, wiele osób zainteresowanych jest także przeszłością muzyka. Jako ośmiolatek uciekł przed wojną w Demokratycznej Republice Konga, przed przyjazdem do Szwecji znalazł się w obozie dla uchodźców.

 

Tusse był zmuszony uciekać przed wojną w Demokratycznej Republice Konga i po długim czasie spędzonym w obozie dla uchodźców, w wieku ośmiu lat, przybył do Szwecji. Na miejscu poznał życzliwych ludzi, którzy stali się jego nową rodziną. Mieszkają razem od 2015 roku we wsi Kullsbjörken.

Elżbieta Zapendowska / Rafał BrzozowskiEurowizja 2021. Zapendowska masakruje piosenkę Brzozowskiego. "Nie mamy szans"

Jeśli chodzi o polską propozycję, "The Ride" Rafała Brzozowskiego, plasuje się aktualnie na 25. pozycji listy bukmacherskiej. Ostatnie (40.) miejsce zajmuje reprezentant Albanii.

Rafał Brzozowski jedzie na EurowizjęBrzozowski z jedzie na Eurowizję 2021. "To jest prawda czy sobie żartujecie?"