Ale wpadka! Czesław Mozil nie wiedział, że Andrzej Wajda nie żyje? "Jest teraz seniorem". Wskrzesił reżysera u Sekielskiego

Czesław Mozil długo nie zapomni tej rozmowy. Podczas wywiadu u Tomasza Sekielskiego stwierdził, że Andrzej Wajda ma aktualnie 95 lat. Był zdziwiony, że sławny reżyser nie żyje.

Czesław Mozil był gościem Tomasza Sekielskiego w programie "Sekielski online". Podczas prawie godzinnego wywiadu artysta opowiadał o swojej karierze muzycznej. Panowie nawiązali rozmowę o ostatniej płycie artysty, za którą został nagrodzony Fryderykiem. "Kiedyś to były święta" to projekt nagrany przez zespół Czesław Śpiewa i grupę Grajkowie Przyszłości. Krążek został nagrany z udziałem dzieci i młodzieży. Czesław Mozil bardzo chwalił młodych artystów. Powiedział, że chętnie za 20 lat zebrałby wszystkie dzieci, biorące udział w projekcie i spotkał się z nimi ponownie. Tomasz Sekielski zażartował z wokalisty, że wtedy będzie już seniorem. Podczas żartobliwej wymiany zdań muzyk powiedział:

Ja myślałem, że senior to tak 85-90 lat. Andrzej Wajda jest teraz seniorem – 95 ma.

Prowadzący nie krył konsternacji i odparł poważnym głosem, że Andrzej Wajda nie żyje.

Kurczę, ja pie***le, jak to się wydarzyło? - pytał na nagraniu wyraźnie zaskoczony i zawstydzony Czesław Mozil.
Musiałeś przegapić – odpowiedział Sekielski.
Jezus Maria, przecież wiem, że zmarł. O cholera... przepraszam świętej pamięci Andrzeja Wajdę.

Muzyk zażartował później, że cieszy się z tego, że portale plotkarskie już o nim nie piszą. Sekielski dodał, że ten fragment niestety zostanie w nagraniu. Uznał też, że będzie to dobry moment, aby zakończyć rozmowę. Na koniec pocieszył Mozila tym, że sam kiedyś miał wpadkę na antenie radia.

Uśmierciłem kiedyś Davida Attenborough. Ty za to ożywiłeś Andrzeja Wajdę.

Andrzej Wajda zmarł w 2016 roku w wieku 90 lat. Obecnie obchodziłby 95. urodziny.

Czesław Mozil w rozmowie z Sekielskim. Gdzie oglądać?

Tomasz Sekielski prowadzi program "Sekielski online" na swoim kanale SEKIELSKI na Youtubie . W nagraniach rozmawia ze znanymi osobami, poruszając ważne tematy społeczne i polityczne. Odcinek z Czesławem Mozilem nosi nazwę "Czesław mówi".

Zobacz wideo Film Sekielskiego zmienił Polskę. Jak będzie po kolejnym?
Więcej o: