Piotr Kraśko pracował w TVP już jako nastolatek. Pamiętacie go z programu "5-10-15"? Nie tylko on rozpoczął karierę w młodym wieku

Piotr Kraśko zadebiutował na szklanym ekranie już jako nastolatek. Wówczas sprawdzał się w roli prezentera programu dla dzieci i młodzieży "5-10-15" w TVP. Inne gwiazdy też zaczynały swoją przygodę z telewizją jako dzieci.

Piotr Kraśko dziś związany jest z telewizją TVN. Jakiś czas temu razem z Kingą Rusin był jednym z gospodarzy "Dzień dobry TVN". Aktualnie prowadzi "Fakty" w TVN i "Fakty po Faktach" w TVN24. Swoją karierę rozpoczął jednak w TVP. Nim został prowadzącym takich formatów, jak "Na żywo", "Oblicza mediów", "Rozmowy Jedynki", a później "Wiadomości" zadebiutował jako prezenter programu dla dzieci i młodzieży "5-10-15", w którym dorastał na oczach tysięcy Polaków. Zobaczcie, jak radził sobie tej roli. 

 

Nie tylko Piotr Kraśko...

Nie tylko Piotr Kraśko zaczął swoją przygodę z telewizją w młodym wieku. Wiele polskich gwiazd próbowało sprawdzić się przed kamerami już jako dzieci. I tak, nie każdy pamięta, że Alicja Bachleda-Curuś, nim zyskała popularność dzięki roli Zosi w "Panu Tadeuszu", już wcześniej radziła sobie w show-biznesie. 

Aktorka karierę zaczęła w 1994 roku, kiedy miała 11 lat. Wystąpiła wówczas na festiwalu piosenki "Majowa nuta". Wykonując utwór "Nie załamuj się", poderwała do tańca niemal całą publiczność. Wygrała, a jej występem zachwycił się Zbigniew Wodecki. W 1995 roku wzięła udział w "Tęczowym Music Boksie", którego prowadzącą była Majka Jeżowska. Na tym jednak nie koniec. Alicja w 1998 roku nagrała teledysk do utworu "Nie załamuj się". Ten często emitowano w  programach "Disco Relaks" oraz dziecięcym "Klips Klaps".

 

Jako 15-latka nagrała pamiętny, liryczny utwór "Marzyć chcę".

 

Mateusz Damięcki zaczynał przygodę z show-biznesmen jako 13-latek

Mateusz Damięcki swoją karierę filmową rozpoczął już w wieku 13 lat. Aktor zagrał wtedy w aż dwóch produkcjach: "Łowca. Ostatnie starcie", a także serialu "Czterdziestolatek dwadzieścia lat później". W tym ostatnim wcielił wnuka głównego bohatera. Pamiętacie go z tamtych czasów?

 

Sylwia Grzeszczak

Sylwia Grzeszczak już jako mała dziewczynka marzyła, by zostać piosenkarką. W realizacji tego marzenia prawdopodobnie pomógł jej fakt, że pojawiła się w programie "Od Przedszkola do Opola". Pamiętacie jej telewizyjny debiut? 

 

Później, już jako 16-latka, pojawiła się w "Idolu". To właśnie dzięki temu show zyskała największą popularność. 

 

Joanna Jabłczyńska

Najsłynniejsza polska "Fasolka", czyli Joanna Jabłczyńska. Swoją karierę rozpoczęła w 1993 roku w telewizyjnym zespole wokalnym, gdzie bardzo szybko stała się solistką. Później mogliśmy ją oglądać w takich programach jak "Tik-Tak" czy "Teleranek". Jako nastolatka wystąpiła też w serialu "Trzy szalone zera". 

 

Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk karierę rozpoczęła w teatrze Buffo. U Janusza Józefowicza zaczęła występować w wieku 14 lat i szybko zrozumiała, że aktorstwo jest jej powołaniem. Kamieniem milowym w jej karierze była rola w filmie Macieja Ślesickiego "Sara". Była to trudne wyzwanie dla 16-letniej dziewczyny - musiała grać w scenach erotycznych i rozbieranych. Później wystąpiła u boku Cezarego Pazury w serialu "13 posterunek".

 

Antoni Pawlicki

Antoni Pawlicki jako nastolatek wystąpił w serii filmów edukacyjnych, które powstały jako materiały dodatkowe do szkolnego przedmiotu - wychowanie do życia w rodzinie. Produkcja "W drodze ku dorosłości" została nakręcana w latach 90. Serial składał się z dziesięciu odcinków, a każdy z nich poruszał inny problem dotykający młodzieży w okresie dojrzewania. Pamiętacie tę produkcję?

Więcej o: